Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRAVELSELECTOR INC. SRL
Cod unic de înregistrare RO 32044315 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013009220407
EUIDROONRC.J2013009220407
Data înființării22.07.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7911
Această clasă include:
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
-activităţi ale agenţiilor, angajate în primul rând în vânzarea serviciilor de călătorie, excursii, transport şi cazare, cu ridicata sau cu amănuntul, către publicul larg şi clienţilor comerciali.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateActivitati ale agentiilor turistice
Informații de contact
AdresaTicuş nr. 4, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
547.664
Profit (Lei)
400.241
Număr angajați
2
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 547.664 | 400.241 | 33.353 | 1.191.998 | 1.155.825 | 703.655 | 667.482 | 2 |
| 2023 | 461.981 | 224.340 | 18.695 | 1.291.514 | 950.639 | 598.483 | 267.240 | 2 |
| 2022 | 366.451 | 161.443 | 13.454 | 1.155.440 | 783.053 | 411.136 | 42.901 | 2 |
| 2021 | 292.244 | 99.862 | 8.322 | 1.113.739 | 718.164 | 269.522 | -122.545 | 1 |
| 2020 | 29.740 | 0 | 0 | 515.631 | 86.547 | 204.407 | -222.406 | 3 |
| 2019 | 340.668 | 24.204 | 2.017 | 494.072 | 162.501 | 376.824 | 50.479 | 3 |
| 2018 | 211.615 | 0 | 0 | 439.832 | 265.494 | 171.110 | 1.275 | 4 |
| 2017 | 223.391 | 34.106 | 2.842 | 257.423 | 165.238 | 175.597 | 91.731 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
73.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.96%
Lichiditate curentă
0.59
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
73.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.96%
Profit net per salariat
200.121 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 73.08% | 48.56% | 44.06% | 34.17% | 0% | 7.1% | 0% | 15.27% |
| Marjă profit brut | 75.54% | 49.44% | 44.48% | 34.4% | 0% | 8.17% | 0% | 16.3% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.96% | 83.95% | 100% | -81.49% | 0% | 47.95% | 0% | 37.18% |
| Profit net per salariat | 200.121 Lei | 112.170 Lei | 80.722 Lei | 99.862 Lei | 0 Lei | 8.068 Lei | 0 Lei | 11.369 Lei |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
24.27
Durata medie încasare creanțe
45.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.3 | 0.31 | 0.3 | 0.1 | 0.63 | 0.48 | 0.66 |
| Viteza rotație stocuri | 24.27 | 20.47 | 16.24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 34.79 |
| Durata medie încasare creanțe | 45.91 zile | 37.94 zile | 16.31 zile | 6.85 zile | 712.56 zile | 73.61 zile | 99.11 zile | 40.63 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 273.832 Lei | 230.991 Lei | 183.226 Lei | 292.244 Lei | 9.913 Lei | 113.556 Lei | 52.904 Lei | 74.464 Lei |
Lichiditate curentă
0.59
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
62.16%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.59 | 0.46 | 0.36 | 0.24 | 0.4 | 0.76 | 0.39 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 0.45 | 0.34 | 0.24 | 0.4 | 0.76 | 0.39 | 0.66 |
| Pondere active imobilizate | 62.16% | 61.37% | 65.57% | 72.71% | 29.75% | 30.13% | 60.81% | 48.48% |
| Pondere active circulante | 37.84% | 38.63% | 34.43% | 27.29% | 70.25% | 69.87% | 39.19% | 51.52% |
©Firme.ro