Companie
Detalii identificare
Nume firmăINCEPTUM STUDIO SRL
Cod unic de înregistrare RO 32074863 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9496/2013
EUIDROONRC.J40/9496/2013
Data înființării30.07.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
AdresaFeteşti nr. 5, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
255.901
Profit (Lei)
62.138
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 255.901 | 62.138 | 5.178 | 42.696 | 15.921 | 89.393 | 62.618 | 1 |
| 2024 | 338.705 | 162.666 | 13.556 | 24.033 | 43.986 | 143.193 | 163.146 | 1 |
| 2023 | 470.709 | 294.291 | 24.524 | 57.339 | 58.765 | 293.345 | 294.771 | 1 |
| 2022 | 449.923 | 238.747 | 19.896 | 80.676 | 83.910 | 235.993 | 239.227 | 1 |
| 2021 | 461.733 | 305.522 | 25.460 | 25.538 | 21.041 | 310.499 | 306.002 | 0 |
| 2020 | 166.063 | 124.124 | 10.344 | 107.082 | 4.669 | 227.017 | 124.604 | 0 |
| 2019 | 94.447 | 68.396 | 5.700 | 151 | 7.477 | 61.550 | 68.876 | 0 |
| 2018 | 158.343 | 141.632 | 11.803 | 1.558 | 10.662 | 132.978 | 142.082 | 0 |
| 2017 | 45.010 | 31.052 | 2.588 | 2.027 | 4.876 | 28.503 | 31.352 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.23%
Lichiditate curentă
2.09
Viteza rotație active
2.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.23%
Profit net per salariat
62.138 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.28% | 48.03% | 62.52% | 53.06% | 66.17% | 74.75% | 72.42% | 89.45% | 68.99% |
| Marjă profit brut | 25.26% | 49.34% | 63.5% | 54.06% | 69.11% | 77.6% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.23% | 99.71% | 99.84% | 99.8% | 99.84% | 99.61% | 99.3% | 99.68% | 99.04% |
| Profit net per salariat | 62.138 Lei | 162.666 Lei | 294.291 Lei | 238.747 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
2.43
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
111.07 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.43 | 1.81 | 1.34 | 1.41 | 1.39 | 0.72 | 1.37 | 1.1 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 111.07 zile | 147.82 zile | 210.14 zile | 188.8 zile | 156.22 zile | 305.16 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 255.901 Lei | 338.705 Lei | 470.709 Lei | 449.923 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.09
Lichiditate imediată
2.09
Pondere active imobilizate
15.12%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.09 | 5.96 | 5.12 | 2.93 | 12.16 | 2.12 | 407.62 | 85.35 | 14.06 |
| Lichiditate imediată | 2.09 | 5.96 | 5.12 | 2.93 | 12.16 | 2.12 | 407.62 | 85.35 | 14.06 |
| Pondere active imobilizate | 15.12% | 23.5% | 16.69% | 26.23% | 6.35% | 2.02% | 10.83% | 7.42% | 14.61% |
| Pondere active circulante | 84.88% | 76.5% | 83.31% | 73.77% | 93.65% | 97.98% | 89.17% | 92.58% | 85.39% |
©Firme.ro