Companie
Detalii identificare
Nume firmăHUMAN INSPIRE SRL
Cod unic de înregistrare RO 32089708 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013002464129
EUIDROONRC.J2013002464129
Data înființării01.08.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8559
Această clasă include:
-învăţământul care nu poate fi încadrat într-unul din clasele CAEN 8510-8553 -servicii ale conducătorilor academici -centre de învăţământ ce oferă cursuri terapeutice -cursuri de verificare a cunoştinţelor profesionale -pregătirea în domeniul limbilor străine şi al dobândirii abilităţilor de conversaţie -instruirea în domeniul calculatoarelor -instruire de religie
Această clasă include de asemenea:
-pregătirea salvamarilor şi a salvamontiştilor -instruirea în metode de supravieţuire -instruirea în oratorie -instruirea în citire rapidă, citire inversă, etc. Această clasă exclude: -programe de alfabetizare pentru adulţi,
8520 -învăţământul secundar general,
8531 -învăţământul secundar tehnic şi profesional,
8532 -învăţământul superior,
854
-învăţământul care nu poate fi încadrat într-unul din clasele CAEN 8510-8553 -servicii ale conducătorilor academici -centre de învăţământ ce oferă cursuri terapeutice -cursuri de verificare a cunoştinţelor profesionale -pregătirea în domeniul limbilor străine şi al dobândirii abilităţilor de conversaţie -instruirea în domeniul calculatoarelor -instruire de religie
Această clasă include de asemenea:
-pregătirea salvamarilor şi a salvamontiştilor -instruirea în metode de supravieţuire -instruirea în oratorie -instruirea în citire rapidă, citire inversă, etc. Această clasă exclude: -programe de alfabetizare pentru adulţi,
8520 -învăţământul secundar general,
8531 -învăţământul secundar tehnic şi profesional,
8532 -învăţământul superior,
854
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitateAlte forme de invatamant n.c.a.
Informații de contact
AdresaSalviei nr. 5, Loc. Cluj-Napoca | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
179.381
Profit (Lei)
14.467
Număr angajați
0
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 179.381 | 14.467 | 1.206 | 610.694 | 834.426 | 539.997 | 619.708 | 0 |
| 2024 | 401.589 | 25.975 | 2.165 | 692.250 | 899.720 | 393.925 | 605.242 | 0 |
| 2023 | 345.547 | 18.573 | 1.548 | 693.827 | 979.135 | 409.998 | 698.832 | 1 |
| 2022 | 542.835 | 283.503 | 23.625 | 907.824 | 1.004.823 | 580.534 | 680.259 | 1 |
| 2021 | 488.183 | 266.831 | 22.236 | 711.206 | 908.465 | 199.237 | 396.756 | 0 |
| 2020 | 277.729 | 270.948 | 22.579 | 11.753 | 3.500 | 320.348 | 308.872 | 0 |
| 2019 | 51.907 | 26.618 | 2.218 | 2.991 | 0 | 40.613 | 37.724 | 0 |
| 2018 | 293.526 | 261.866 | 21.822 | 12.036 | 150 | 273.992 | 262.106 | 1 |
| 2017 | 97.872 | 79.601 | 6.633 | 5.811 | 7.663 | 77.989 | 79.841 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.33%
Lichiditate curentă
0.88
Viteza rotație active
0.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.33%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.06% | 6.47% | 5.37% | 52.23% | 54.66% | 97.56% | 51.28% | 89.21% | 81.33% |
| Marjă profit brut | 9.47% | 8.26% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.33% | 4.29% | 2.66% | 41.68% | 67.25% | 87.72% | 70.56% | 99.91% | 99.7% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 18.573 Lei | 283.503 Lei | n/a | n/a | n/a | 261.866 Lei | 39.801 Lei |
Viteza rotație active
0.13
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
718.84 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.13 | 0.31 | 0.25 | 0.34 | 0.44 | 0.86 | 1.28 | 1.07 | 1.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 718.84 zile | 164.48 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 345.547 Lei | 542.835 Lei | n/a | n/a | n/a | 293.526 Lei | 48.936 Lei |
Lichiditate curentă
0.88
Lichiditate imediată
0.88
Pondere active imobilizate
60.71%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.88 | 0.57 | 0.59 | 0.64 | 0.28 | 27.26 | 13.58 | 22.76 | 13.42 |
| Lichiditate imediată | 0.88 | 0.57 | 0.59 | 0.64 | 0.28 | 27.26 | 13.58 | 22.76 | 13.42 |
| Pondere active imobilizate | 60.71% | 69.55% | 70.49% | 63.38% | 82.01% | 1.08% | 0% | 0.05% | 8.95% |
| Pondere active circulante | 39.29% | 30.45% | 29.51% | 36.62% | 17.99% | 98.92% | 100% | 99.95% | 91.05% |
©Firme.ro