Companie
Detalii identificare
Nume firmăELENA SAVEL SRL
Cod unic de înregistrare RO 32130360 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/322/2013
EUIDROONRC.J51/322/2013
Data înființării13.08.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaCalea Călăraşi nr. 37, Bogata, Călăraşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
548.517
Profit (Lei)
40.198
Număr angajați
3
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 548.517 | 40.198 | 3.350 | 709.908 | 2.499 | 434.021 | -273.388 | 3 |
| 2023 | 664.810 | 0 | 0 | 844.982 | 2.499 | 528.897 | -313.586 | 3 |
| 2022 | 1.391.839 | 0 | 0 | 818.546 | 2.499 | 530.774 | -285.273 | 4 |
| 2021 | 1.511.479 | 0 | 0 | 1.091.140 | 2.499 | 820.556 | -268.085 | 5 |
| 2020 | 1.345.720 | 0 | 0 | 1.000.504 | 2.499 | 806.542 | -191.463 | 5 |
| 2019 | 1.128.214 | 43.279 | 3.607 | 799.759 | 2.499 | 655.186 | -142.074 | 5 |
| 2018 | 528.703 | 0 | 0 | 629.904 | 2.499 | 442.049 | -185.356 | 4 |
| 2017 | 25.097 | 0 | 0 | 82.345 | 833 | 27.737 | -53.775 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.7%
Lichiditate curentă
0.61
Viteza rotație active
1.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.7%
Profit net per salariat
13.399 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.33% | 0% | 0% | 0% | 0% | 3.84% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 10.14% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -14.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | -30.46% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 13.399 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 8.656 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.26
Viteza rotație stocuri
1.54
Durata medie încasare creanțe
37.85 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.26 | 1.25 | 2.61 | 1.84 | 1.66 | 1.72 | 1.19 | 0.88 |
| Viteza rotație stocuri | 1.54 | 1.44 | 3.02 | 2.07 | 1.85 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 37.85 zile | 27.67 zile | 13.71 zile | 19.91 zile | 16.89 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 182.839 Lei | 221.603 Lei | 347.960 Lei | 302.296 Lei | 269.144 Lei | 225.643 Lei | 132.176 Lei | 12.549 Lei |
Lichiditate curentă
0.61
Lichiditate imediată
0.11
Pondere active imobilizate
0.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.61 | 0.63 | 0.65 | 0.75 | 0.81 | 0.82 | 0.7 | 0.34 |
| Lichiditate imediată | 0.11 | 0.08 | 0.09 | 0.08 | 0.08 | 0.82 | 0.7 | 0.34 |
| Pondere active imobilizate | 0.57% | 0.47% | 0.47% | 0.3% | 0.31% | 0.38% | 0.56% | 2.92% |
| Pondere active circulante | 99.43% | 99.53% | 99.53% | 99.7% | 99.69% | 99.62% | 99.44% | 97.08% |
©Firme.ro