Companie
Detalii identificare
Nume firmăDISTILERIA GALBEN SRL
Cod unic de înregistrare RO 32286793 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/557/2013
EUIDROONRC.J6/557/2013
Data înființării26.09.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1101
Această clasă include:
-fabricarea de băuturi alcoolice distilate: whisky, coniac, gin, lichioruri, etc. -fabricarea de băuturi mixte cu alcool distilat -amestecarea alcoolurilor distilate -fabricarea alcoolurilor neutre Această clasă exclude: -fabricarea băuturilor alcoolice nedistilate,
1102-1106 -fabricarea alcoolului etilic sintetic,
2014 -fabricarea alcoolului etilic prin fermentare,
2014 -activitatea de îmbuteliere sau etichetare,
4634 (dacă este efectuată ca parte a comerţului cu ridicata) şi 8292 (dacă este efectuată pe bază de plată sau contract)
-fabricarea de băuturi alcoolice distilate: whisky, coniac, gin, lichioruri, etc. -fabricarea de băuturi mixte cu alcool distilat -amestecarea alcoolurilor distilate -fabricarea alcoolurilor neutre Această clasă exclude: -fabricarea băuturilor alcoolice nedistilate,
1102-1106 -fabricarea alcoolului etilic sintetic,
2014 -fabricarea alcoolului etilic prin fermentare,
2014 -activitatea de îmbuteliere sau etichetare,
4634 (dacă este efectuată ca parte a comerţului cu ridicata) şi 8292 (dacă este efectuată pe bază de plată sau contract)
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea bauturilor
Obiect activitateDistilarea, rafinarea si mixarea bauturilor alcoolice
Informații de contact
AdresaGării nr. 18, Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
136.938
Profit (Lei)
-61.899
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 136.938 | -61.899 | -5.158 | 382.691 | 197.172 | 280.483 | 95.511 | 1 |
| 2023 | 145.427 | 34.765 | 2.897 | 274.901 | 197.872 | 232.899 | 155.870 | 1 |
| 2022 | 89.414 | 10.388 | 866 | 319.549 | 221.495 | 216.159 | 118.105 | 1 |
| 2021 | 112.662 | 0 | 0 | 240.554 | 171.797 | 176.263 | 107.506 | 1 |
| 2020 | 150.851 | 51.232 | 4.269 | 30.455 | 92.054 | 83.624 | 145.223 | 1 |
| 2019 | 125.691 | 51.908 | 4.326 | 28.274 | 62.481 | 85.784 | 119.991 | 0 |
| 2018 | 179.335 | 89.760 | 7.480 | 46.793 | 30.021 | 174.615 | 157.843 | 0 |
| 2017 | 164.752 | 67.417 | 5.618 | 19.949 | 0 | 93.632 | 73.683 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-45.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-64.81%
Lichiditate curentă
0.73
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-45.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-64.81%
Profit net per salariat
-61.899 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -45.2% | 23.91% | 11.62% | 0% | 33.96% | 41.3% | 50.05% | 40.92% |
| Marjă profit brut | 0% | 24.81% | 13.69% | 0% | 36.01% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -64.81% | 22.3% | 8.8% | 0% | 35.28% | 43.26% | 56.87% | 91.5% |
| Profit net per salariat | -61.899 Lei | 34.765 Lei | 10.388 Lei | 0 Lei | 51.232 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
0.62
Durata medie încasare creanțe
87.16 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.34 | 0.2 | 0.32 | 0.86 | 0.85 | 0.88 | 1.76 |
| Viteza rotație stocuri | 0.62 | 0.72 | 0.49 | 0.78 | 2.84 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 87.16 zile | 33.83 zile | 95.53 zile | 78.58 zile | 31.73 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 136.938 Lei | 145.427 Lei | 89.414 Lei | 112.662 Lei | 150.851 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.73
Lichiditate imediată
0.15
Pondere active imobilizate
41.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.73 | 0.85 | 0.68 | 0.73 | 2.75 | 3.03 | 3.73 | 4.69 |
| Lichiditate imediată | 0.15 | 0.12 | 0.1 | 0.14 | 1 | 3.03 | 3.73 | 4.69 |
| Pondere active imobilizate | 41.28% | 45.93% | 50.61% | 49.36% | 52.4% | 42.14% | 14.67% | 0% |
| Pondere active circulante | 58.72% | 54.07% | 49.39% | 50.64% | 47.6% | 57.86% | 85.33% | 100% |
©Firme.ro