Companie
Detalii identificare
Nume firmăFORANCS CORPORATION SRL
Cod unic de înregistrare RO 32320127 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/578/2013
EUIDROONRC.J6/578/2013
Data înființării04.10.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8020
Această clasă include:
-monitorizarea sau supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de alarmă, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea lor -instalarea, repararea, reconstruirea şi reglarea dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani în vederea monitorizării ulterioare (inclusiv de la distanţă) Unităţile care desfăşoară aceste activităţi se pot angaja de asemenea în vânzarea sistemelor de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de securizare, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, fără monitorizarea ulterioară,
4321 -vânzarea cu amănuntul a sistemelor electrice de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani prin magazine specializate, fără servicii de monitorizare, instalare sau întreţinere,
4759 -consultanţă în probleme de securizare,
7490 -activităţi de ordine şi siguranţa publică,
8424 -asigurarea serviciilor de multiplicare a cheilor,
9529
-monitorizarea sau supravegherea de la distanţă a sistemelor electronice de alarmă, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, inclusiv instalarea şi întreţinerea lor -instalarea, repararea, reconstruirea şi reglarea dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani în vederea monitorizării ulterioare (inclusiv de la distanţă) Unităţile care desfăşoară aceste activităţi se pot angaja de asemenea în vânzarea sistemelor de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de securizare, cum ar fi alarmele antiefracţie şi de semnalizare a incendiilor, fără monitorizarea ulterioară,
4321 -vânzarea cu amănuntul a sistemelor electrice de securizare, a dispozitivelor de blocare mecanice sau electronice, a safe-urilor şi caselor de bani prin magazine specializate, fără servicii de monitorizare, instalare sau întreţinere,
4759 -consultanţă în probleme de securizare,
7490 -activităţi de ordine şi siguranţa publică,
8424 -asigurarea serviciilor de multiplicare a cheilor,
9529
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de investigatii si protectie
Obiect activitateActivitati de servicii privind sistemele de securizare
Informații de contact
AdresaMeseriaşilor nr. 2, Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
21.379
Profit (Lei)
-41.876
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 21.379 | -41.876 | -3.490 | 82.349 | 9.860 | 47.445 | -25.044 | 1 |
| 2023 | 69.568 | 3.009 | 251 | 41.198 | 18.961 | 39.068 | 16.831 | 1 |
| 2022 | 15.461 | 5.488 | 457 | 23.768 | 28.062 | 9.528 | 13.822 | 1 |
| 2021 | 59.398 | 3.790 | 316 | 5.554 | 0 | 13.888 | 8.334 | 1 |
| 2020 | 73.149 | 0 | 0 | 44.629 | 0 | 49.173 | 4.544 | 1 |
| 2019 | 18.375 | 5.172 | 431 | 28.949 | 0 | 36.509 | 7.560 | 1 |
| 2018 | 46.718 | 15.825 | 1.319 | 4.029 | 0 | 6.417 | 2.388 | 1 |
| 2017 | 34.425 | 0 | 0 | 18.648 | 0 | 5.211 | -13.437 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-195.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.58
Viteza rotație active
0.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-195.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-41.876 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -195.87% | 4.33% | 35.5% | 6.38% | 0% | 28.15% | 33.87% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 5.61% | 39.56% | 9.77% | 0% | 30.44% | 36.87% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 17.88% | 39.7% | 45.48% | 0% | 68.41% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -41.876 Lei | 3.009 Lei | 5.488 Lei | 3.790 Lei | 0 Lei | 5.172 Lei | 15.825 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.37
Viteza rotație stocuri
0.56
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.37 | 1.2 | 0.41 | 4.28 | 1.49 | 0.5 | 7.28 | 6.61 |
| Viteza rotație stocuri | 0.56 | 2.36 | 2.1 | 5.22 | 1.91 | 0.61 | 9.18 | 7.49 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 45.72 zile | 39.97 zile | 0 zile | 31.94 zile | 83.09 zile | 5.53 zile | 0.66 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 21.379 Lei | 69.568 Lei | 15.461 Lei | 59.398 Lei | 73.149 Lei | 18.375 Lei | 46.718 Lei | 34.425 Lei |
Lichiditate curentă
0.58
Lichiditate imediată
0.11
Pondere active imobilizate
17.21%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.58 | 0.95 | 0.4 | 2.5 | 1.1 | 1.26 | 1.59 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0.11 | 0.23 | 0.09 | 0.45 | 0.24 | 0.21 | 0.33 | 0.03 |
| Pondere active imobilizate | 17.21% | 32.68% | 74.65% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 82.79% | 67.32% | 25.35% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro