Companie
Detalii identificare
Nume firmăRINAGRO BUSINESS SRL
Cod unic de înregistrare RO 32355966 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/2246/2013
EUIDROONRC.J13/2246/2013
Data înființării15.10.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaConstanţei nr. 22, Stupina, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
310.050
Profit (Lei)
-77.280
Număr angajați
3
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 310.050 | -77.280 | -6.440 | 977.608 | 530.982 | 186.386 | -260.240 | 3 |
| 2023 | 465.843 | 0 | 0 | 772.752 | 479.100 | 205.692 | -87.960 | 3 |
| 2022 | 674.381 | 265.294 | 22.108 | 999.443 | 585.169 | 679.808 | 265.534 | 3 |
| 2021 | 526.051 | 255.899 | 21.325 | 100.726 | 88.572 | 391.812 | 379.658 | 2 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 132.030 | 153.716 | 102.073 | 123.759 | 1 |
| 2019 | 115.539 | 29.804 | 2.484 | 138.404 | 218.861 | 99.268 | 179.725 | 1 |
| 2018 | 105.363 | 73.038 | 6.087 | 245.198 | 285.683 | 109.436 | 149.921 | 1 |
| 2017 | 450.158 | 0 | 0 | 162.973 | 194.083 | 45.772 | 76.882 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-24.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.7%
Lichiditate curentă
0.19
Viteza rotație active
0.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-24.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.7%
Profit net per salariat
-25.760 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -24.93% | 0% | 39.34% | 48.65% | 0% | 25.8% | 69.32% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 40.34% | 49.66% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 29.7% | 0% | 99.91% | 67.4% | 0% | 16.58% | 48.72% | 0% |
| Profit net per salariat | -25.760 Lei | 0 Lei | 88.431 Lei | 127.950 Lei | 0 Lei | 29.804 Lei | 73.038 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.43
Viteza rotație stocuri
71.37
Durata medie încasare creanțe
133.42 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.43 | 0.68 | 0.53 | 1.1 | 0 | 0.36 | 0.27 | 1.88 |
| Viteza rotație stocuri | 71.37 | 28.56 | 3.66 | 8.65 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 133.42 zile | 83.34 zile | 59.8 zile | 72.12 zile | 0 | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 103.350 Lei | 155.281 Lei | 224.794 Lei | 263.026 Lei | 0 Lei | 115.539 Lei | 105.363 Lei | 225.079 Lei |
Lichiditate curentă
0.19
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
74.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.19 | 0.27 | 0.68 | 3.89 | 0.77 | 0.72 | 0.45 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 0.25 | 0.5 | 3.29 | 0.55 | 0.72 | 0.45 | 0.28 |
| Pondere active imobilizate | 74.02% | 69.96% | 46.26% | 18.44% | 60.09% | 68.8% | 72.3% | 80.92% |
| Pondere active circulante | 25.98% | 30.04% | 53.74% | 81.56% | 39.91% | 31.2% | 27.7% | 19.08% |
©Firme.ro