Companie
Detalii identificare
Nume firmăROFLEX HOSE RUBBER SRL
Cod unic de înregistrare RO 32381639 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013001423033
EUIDROONRC.J2013001423033
Data înființării22.10.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4676
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al materialelor plastice, în formă primară -comerţul cu ridicata al cauciucului -comerţul cu ridicata al fibrelor textile etc. -comerţul cu ridicata al hârtiei în vrac -comerţul cu ridicata al pietrelor preţioase
-comerţul cu ridicata al materialelor plastice, în formă primară -comerţul cu ridicata al cauciucului -comerţul cu ridicata al fibrelor textile etc. -comerţul cu ridicata al hârtiei în vrac -comerţul cu ridicata al pietrelor preţioase
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al altor produse intermediare
Informații de contact
AdresaBibescu Vodă nr. 1, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
579.620
Profit (Lei)
112.685
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 579.620 | 112.685 | 9.390 | 190.738 | 15.292 | 431.961 | 256.515 | 1 |
| 2024 | 517.393 | 144.701 | 12.058 | 299.307 | 21.473 | 422.775 | 144.941 | 1 |
| 2023 | 605.457 | 136.276 | 11.356 | 51.268 | 36.556 | 356.814 | 342.102 | 1 |
| 2022 | 345.618 | 69.068 | 5.756 | 131.435 | 46.417 | 290.844 | 205.826 | 1 |
| 2021 | 423.083 | 89.963 | 7.497 | 92.822 | 64.702 | 267.052 | 238.932 | 1 |
| 2020 | 390.298 | 46.555 | 3.880 | 114.027 | 4.628 | 343.562 | 234.163 | 1 |
| 2019 | 437.459 | 102.175 | 8.515 | 132.924 | 6.932 | 313.600 | 187.608 | 1 |
| 2018 | 372.206 | 85.193 | 7.099 | 79.790 | 0 | 289.316 | 209.526 | 1 |
| 2017 | 487.170 | 124.093 | 10.341 | 173.566 | 0 | 297.899 | 124.333 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.93%
Lichiditate curentă
2.26
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.93%
Profit net per salariat
112.685 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.44% | 27.97% | 22.51% | 19.98% | 21.26% | 11.93% | 23.36% | 22.89% | 25.47% |
| Marjă profit brut | 21.25% | 30.04% | 23.4% | 20.97% | 22.24% | 12.86% | 24.36% | 23.89% | 26.48% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.93% | 99.83% | 39.83% | 33.56% | 37.65% | 19.88% | 54.46% | 40.66% | 99.81% |
| Profit net per salariat | 112.685 Lei | 144.701 Lei | 136.276 Lei | 69.068 Lei | 89.963 Lei | 46.555 Lei | 102.175 Lei | 85.193 Lei | 124.093 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
23.18
Durata medie încasare creanțe
53.3 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 1.16 | 1.54 | 1.02 | 1.28 | 1.12 | 1.36 | 1.29 | 1.64 |
| Viteza rotație stocuri | 23.18 | 19.11 | 15.52 | 7.21 | 8.98 | 6.67 | 5.66 | 4.03 | 6.66 |
| Durata medie încasare creanțe | 53.3 zile | 26.67 zile | 38.56 zile | 43.57 zile | 64.89 zile | 80.15 zile | 28.64 zile | 81.6 zile | 80.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 579.620 Lei | 517.393 Lei | 605.457 Lei | 345.618 Lei | 423.083 Lei | 390.298 Lei | 437.459 Lei | 372.206 Lei | 487.170 Lei |
Lichiditate curentă
2.26
Lichiditate imediată
2.13
Pondere active imobilizate
3.42%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.26 | 1.41 | 6.96 | 2.21 | 2.88 | 3.01 | 2.36 | 3.63 | 1.72 |
| Lichiditate imediată | 2.13 | 1.32 | 6.2 | 1.85 | 2.37 | 2.5 | 1.78 | 2.47 | 1.29 |
| Pondere active imobilizate | 3.42% | 4.83% | 9.29% | 13.76% | 19.5% | 1.33% | 2.16% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.58% | 95.17% | 90.71% | 86.24% | 80.5% | 98.67% | 97.84% | 100% | 100% |
©Firme.ro