Companie
Detalii identificare
Nume firmăPARFAIT MIO SRL
Cod unic de înregistrare RO 32392999 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013013151405
EUIDROONRC.J2013013151405
Data înființării24.10.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaIntrarea Scoruşului nr. 7, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.444.409
Profit (Lei)
218.254
Număr angajați
7
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.444.409 | 218.254 | 18.188 | 355.620 | 154.241 | 430.389 | 239.697 | 7 |
| 2023 | 1.360.263 | 135.180 | 11.265 | 256.664 | 28.930 | 266.051 | 42.420 | 0 |
| 2022 | 1.103.819 | 295.712 | 24.643 | 385.859 | 43.514 | 245.481 | -92.760 | 10 |
| 2021 | 910.731 | 193.037 | 16.086 | 681.134 | 49.922 | 236.504 | -388.471 | 9 |
| 2020 | 592.388 | 11.704 | 975 | 993.560 | 62.388 | 340.000 | -581.508 | 8 |
| 2019 | 618.304 | 0 | 0 | 914.914 | 69.353 | 239.258 | -593.212 | 8 |
| 2018 | 714.831 | 20.835 | 1.736 | 704.393 | 76.941 | 465.014 | -147.018 | 9 |
| 2017 | 880.823 | 0 | 0 | 656.516 | 84.166 | 387.364 | -167.853 | 13 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
91.05%
Lichiditate curentă
1.21
Viteza rotație active
4.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
91.05%
Profit net per salariat
31.179 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.93% | 9.94% | 26.79% | 21.2% | 1.98% | 0% | 2.91% | 0% |
| Marjă profit brut | 10.92% | 11.08% | 28.24% | 22.53% | 2.98% | 0% | 3.92% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 91.05% | 100% | -318.79% | -49.69% | -2.01% | 0% | -14.17% | 0% |
| Profit net per salariat | 31.179 Lei | n/a | 29.571 Lei | 21.449 Lei | 1.463 Lei | 0 Lei | 2.315 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
4.18
Viteza rotație stocuri
152.98
Durata medie încasare creanțe
44.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.18 | 4.61 | 3.82 | 3.18 | 1.47 | 2 | 1.32 | 1.87 |
| Viteza rotație stocuri | 152.98 | 30.48 | 12.99 | 7.34 | 2.59 | 3.29 | 1.97 | 3.46 |
| Durata medie încasare creanțe | 44.01 zile | 48.49 zile | 47.38 zile | 44.28 zile | 61.84 zile | 29.85 zile | 51.32 zile | 51.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 349.201 Lei | n/a | 110.382 Lei | 101.192 Lei | 74.049 Lei | 77.288 Lei | 79.426 Lei | 67.756 Lei |
Lichiditate curentă
1.21
Lichiditate imediată
1.17
Pondere active imobilizate
26.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.21 | 1.04 | 0.64 | 0.35 | 0.34 | 0.26 | 0.66 | 0.59 |
| Lichiditate imediată | 1.17 | 0.86 | 0.42 | 0.17 | 0.11 | 0.06 | 0.14 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 26.38% | 9.81% | 15.06% | 17.43% | 15.5% | 22.47% | 14.2% | 17.85% |
| Pondere active circulante | 73.62% | 90.19% | 84.94% | 82.57% | 84.5% | 77.53% | 85.8% | 82.15% |
©Firme.ro