Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUCIA SERVICE UNIC SRL
Cod unic de înregistrare RO 32424047 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/3253/2013
EUIDROONRC.J12/3253/2013
Data înființării01.11.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2822
Această clasă include:
-fabricarea maşinilor de ridicat, manipulat, încărcat sau descărcat, acţionate manual sau electric: -palane de ridicare şi macarale, trolii, cabestane şi vinciuri -macarale, poduri rulante, suporturi suspendate de prindere, macarale portal, etc. -utilaje mobile, dotate sau nu cu echipament de ridicat sau manipulat, autopropulsate sau nu, de tipul celor folosite în fabrici (inclusiv cărucioare şi roabe) -manipulatori şi roboţi industriali specializaţi pentru operaţii de ridicare, manipulare, încărcare sau descărcare -fabricarea de conveioare, teleferice etc. -fabricarea de lifturi, scări şi trotuare rulante -fabricarea de piese destinate echipamentelor de ridicare şi manipulare Această clasă exclude: -fabricarea de roboţi industriali pentru utilizări multiple,
2829 -fabricarea de elevatoare şi transportoare cu acţionare continuă, pentru utilizare în subteran,
2892 -fabricarea de cupe mecanice, excavatore şi încărcătoare cu cupe,
2892 -fabricarea de macarale plutitoare, macarale pentru calea ferată şi automacarare,
3011, 3020 -instalarea lifturilor şi scărilor rulante,
4329
-fabricarea maşinilor de ridicat, manipulat, încărcat sau descărcat, acţionate manual sau electric: -palane de ridicare şi macarale, trolii, cabestane şi vinciuri -macarale, poduri rulante, suporturi suspendate de prindere, macarale portal, etc. -utilaje mobile, dotate sau nu cu echipament de ridicat sau manipulat, autopropulsate sau nu, de tipul celor folosite în fabrici (inclusiv cărucioare şi roabe) -manipulatori şi roboţi industriali specializaţi pentru operaţii de ridicare, manipulare, încărcare sau descărcare -fabricarea de conveioare, teleferice etc. -fabricarea de lifturi, scări şi trotuare rulante -fabricarea de piese destinate echipamentelor de ridicare şi manipulare Această clasă exclude: -fabricarea de roboţi industriali pentru utilizări multiple,
2829 -fabricarea de elevatoare şi transportoare cu acţionare continuă, pentru utilizare în subteran,
2892 -fabricarea de cupe mecanice, excavatore şi încărcătoare cu cupe,
2892 -fabricarea de macarale plutitoare, macarale pentru calea ferată şi automacarare,
3011, 3020 -instalarea lifturilor şi scărilor rulante,
4329
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea echipamentelor de ridicat si manipulat
Informații de contact
AdresaDonath nr. 60, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
330.336
Profit (Lei)
22.088
Număr angajați
7
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 330.336 | 22.088 | 1.841 | 71.189 | 392 | 93.085 | 22.288 | 7 |
| 2023 | 331.835 | 82.563 | 6.880 | 87.662 | 122 | 170.303 | 82.763 | 7 |
| 2022 | 369.443 | 156.325 | 13.027 | 37.131 | 256 | 193.400 | 156.525 | 6 |
| 2021 | 376.628 | 204.840 | 17.070 | 36.760 | 389 | 241.411 | 205.040 | 0 |
| 2020 | 268.898 | 87.013 | 7.251 | 29.701 | 314 | 116.600 | 87.213 | 0 |
| 2019 | 290.222 | 104.768 | 8.731 | 30.582 | 2.699 | 132.851 | 104.968 | 6 |
| 2018 | 236.783 | 95.434 | 7.953 | 22.030 | 5.144 | 112.520 | 95.634 | 6 |
| 2017 | 326.756 | 172.746 | 14.396 | 53.196 | 7.105 | 219.037 | 172.946 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.1%
Lichiditate curentă
1.31
Viteza rotație active
3.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.1%
Profit net per salariat
3.155 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.69% | 24.88% | 42.31% | 54.39% | 32.36% | 36.1% | 40.3% | 52.87% |
| Marjă profit brut | 8.14% | 25.88% | 43.31% | 55.39% | 33.36% | 37.1% | 41.3% | 53.87% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.1% | 99.76% | 99.87% | 99.9% | 99.77% | 99.81% | 99.79% | 99.88% |
| Profit net per salariat | 3.155 Lei | 11.795 Lei | 26.054 Lei | n/a | n/a | 17.461 Lei | 15.906 Lei | 28.791 Lei |
Viteza rotație active
3.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
10.89 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.53 | 1.95 | 1.91 | 1.56 | 2.3 | 2.14 | 2.01 | 1.44 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 10.89 zile | 8.2 zile | 3.34 zile | 15.64 zile | 3.56 zile | 1.41 zile | 0.58 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 47.191 Lei | 47.405 Lei | 61.574 Lei | n/a | n/a | 48.370 Lei | 39.464 Lei | 54.459 Lei |
Lichiditate curentă
1.31
Lichiditate imediată
1.31
Pondere active imobilizate
0.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.31 | 1.94 | 5.21 | 6.57 | 3.93 | 4.34 | 5.11 | 4.12 |
| Lichiditate imediată | 1.31 | 1.94 | 5.21 | 6.57 | 3.93 | 4.34 | 5.11 | 4.12 |
| Pondere active imobilizate | 0.42% | 0.07% | 0.13% | 0.16% | 0.27% | 1.99% | 4.37% | 3.14% |
| Pondere active circulante | 99.58% | 99.93% | 99.87% | 99.84% | 99.73% | 98.01% | 95.63% | 96.86% |
©Firme.ro