Companie
Detalii identificare
Nume firmăUZINEXPORT SA
Cod unic de înregistrare RO 324821 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000704409
EUIDROONRC.J1991000704409
Data înființării10.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaIancu De Hunedoara nr. 8, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Social Media
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
683.898
Profit (Lei)
-4.919.478
Număr angajați
6
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 683.898 | -4.919.478 | -409.957 | 10.061.241 | 43.600.691 | 17.136.088 | 50.671.089 | 6 |
| 2024 | 1.025.088 | -729.268 | -60.772 | 8.391.410 | 46.658.248 | 17.333.529 | 55.590.567 | 7 |
| 2023 | 1.595.003 | -1.215.600 | -101.300 | 7.472.259 | 46.873.465 | 18.153.634 | 56.319.835 | 8 |
| 2022 | 812.953 | -2.033.923 | -169.494 | 7.214.694 | 47.765.620 | 17.876.460 | 57.535.435 | 8 |
| 2021 | 793.580 | -1.533.361 | -127.780 | 7.916.770 | 48.076.700 | 20.263.760 | 59.569.358 | 11 |
| 2020 | 602.787 | -2.052.719 | -171.060 | 4.731.395 | 48.453.988 | 18.251.216 | 61.103.280 | 12 |
| 2019 | 1.257.512 | -1.887.183 | -157.265 | 4.471.123 | 48.697.930 | 19.884.771 | 63.155.999 | 15 |
| 2018 | 3.406.582 | -2.256.574 | -188.048 | 4.605.644 | 48.988.648 | 21.599.591 | 65.043.182 | 18 |
| 2017 | 3.583.874 | -1.157.186 | -96.432 | 5.713.584 | 49.042.855 | 24.887.252 | 67.294.572 | 24 |
| 2016 | 719.177 | 24.283.352 | 2.023.613 | 0 | 49.340.659 | 29.285.430 | 69.921.132 | 31 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-719.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.71%
Lichiditate curentă
1.7
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-719.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.71%
Profit net per salariat
-819.913 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -719.33% | -71.14% | -76.21% | -250.19% | -193.22% | -340.54% | -150.07% | -66.24% | -32.29% | 3376.55% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -9.71% | -1.31% | -2.16% | -3.54% | -2.57% | -3.36% | -2.99% | -3.47% | -1.72% | 34.73% |
| Profit net per salariat | -819.913 Lei | -104.181 Lei | -151.950 Lei | -254.240 Lei | -139.396 Lei | -171.060 Lei | -125.812 Lei | -125.365 Lei | -48.216 Lei | 783.334 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.73
Durata medie încasare creanțe
8357.11 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.02 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 0.05 | 0.05 | 0.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0.73 | 1.09 | 1.53 | 0.71 | 0.67 | 0.52 | 1.03 | 2.45 | 1.87 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8357.11 zile | 5633.62 zile | 3712.98 zile | 7153.9 zile | 7295.51 zile | 9938.65 zile | 5033.85 zile | 1937.37 zile | 2090.19 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 113.983 Lei | 146.441 Lei | 199.375 Lei | 101.619 Lei | 72.144 Lei | 50.232 Lei | 83.834 Lei | 189.255 Lei | 149.328 Lei | 23.199 Lei |
Lichiditate curentă
1.7
Lichiditate imediată
1.61
Pondere active imobilizate
71.79%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.7 | 2.07 | 2.43 | 2.48 | 2.56 | 3.86 | 4.45 | 4.69 | 4.36 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.61 | 1.95 | 2.29 | 2.32 | 2.41 | 3.61 | 4.17 | 4.39 | 4.02 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 71.79% | 72.91% | 72.08% | 72.77% | 70.35% | 72.64% | 71.01% | 69.4% | 66.34% | 62.75% |
| Pondere active circulante | 28.21% | 27.09% | 27.92% | 27.23% | 29.65% | 27.36% | 28.99% | 30.6% | 33.66% | 37.25% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
5
Persoane
Xxxxxxx Xxxxxxxx
Xxxxxxx Xxxxxxxx
Conference Center Coordinator
Departament:
Operations
Email:
Xxxxxxxx*Xxxxxxxxxx*xx
5 surse
Xxx Xxxxxxxx
Xxx Xxxxxxxx
Departament:
-
Email:
Xxxxxxxxx*Xxxxxxxxxx*xx
3 surse
Xxxxxxx Xxxxxxxx
Xxxxxxx Xxxxxxxx
Departament:
-
Email:
Xxxxxxx*xxxxxxxx*Xxxxxxxxxx*xx
6 surse