Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEDIA FOTO PRODUCTION SRL
Cod unic de înregistrare32595020 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/15512/2013
EUIDROONRC.J40/15512/2013
Data înființării18.12.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7420
Această clasă include:
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
-producţii fotografice comerciale şi pentru consumatori: -fotografii portret pentru cărţi de identitate, paşapoarte, şcoli, nunţi etc. -fotografii pentru scopuri comerciale, edituri, modă, agenţii imobiliare sau turism -fotografii aeriene - înregistrarea pe bandă a evenimentelor: nunţi, conferinţe etc. -prelucrarea filmelor: -developare, imprimare şi mărire de pe negativele sau filmele clientului -laboratoare de developare a filmelor şi de printare a pozelor -ateliere fotografice cu execuţia fotografiilor într-o oră (care nu fac parte din magazinele cu aparate fotografice) -montarea diapozitivelor -copierea, restaurarea sau retuşarea fotografiilor -activităţi ale fotoreporterilor
Această clasă include de asemenea:
-transmiterea documentelor pe microfilme Această clasă exclude: -procesarea imaginilor de film asociate cu industria de film şi de televiziune,
5911 -activităţi cartografice,
7112 -operarea cabinelor fotografice cu autoservire pe bază de monezi,
9609
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorAlte activitati profesionale, stiintifice si tehnice
Obiect activitateActivitati fotografice
Informații de contact
AdresaRadovanu nr. 5, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
19.755
Profit (Lei)
13.037
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 19.755 | 13.037 | 1.086 | 20 | 0 | 32.772 | 33.070 | 1 |
| 2023 | 18.996 | 14.945 | 1.245 | 44 | 0 | 20.077 | 20.033 | 1 |
| 2022 | 25.622 | 23.679 | 1.973 | 142 | 0 | 20.480 | 20.338 | 1 |
| 2021 | 3.765 | 2.524 | 210 | 4.312 | 0 | 971 | -3.341 | 1 |
| 2020 | 2.920 | 1.488 | 124 | 6.444 | 0 | 579 | -5.865 | 1 |
| 2019 | 9.060 | 6.162 | 514 | 8.424 | 0 | 1.071 | -7.353 | 1 |
| 2018 | 11.868 | 6.312 | 526 | 15.818 | 1.389 | 914 | -13.515 | 1 |
| 2017 | 8.879 | 0 | 0 | 23.181 | 3.055 | 299 | -19.827 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
65.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.42%
Lichiditate curentă
1638.6
Viteza rotație active
0.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
65.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39.42%
Profit net per salariat
13.037 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 65.99% | 78.67% | 92.42% | 67.04% | 50.96% | 68.01% | 53.19% | 0% |
| Marjă profit brut | 76.38% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 39.42% | 74.6% | 100% | -75.55% | -25.37% | -83.8% | -46.7% | 0% |
| Profit net per salariat | 13.037 Lei | 14.945 Lei | 23.679 Lei | 2.524 Lei | 1.488 Lei | 6.162 Lei | 6.312 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.6
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
464.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.6 | 0.95 | 1.25 | 3.88 | 5.04 | 8.46 | 5.15 | 2.65 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 464.79 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 19.755 Lei | 18.996 Lei | 25.622 Lei | 3.765 Lei | 2.920 Lei | 9.060 Lei | 11.868 Lei | 4.440 Lei |
Lichiditate curentă
1638.6
Lichiditate imediată
1638.6
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1638.6 | 456.3 | 144.23 | 0.23 | 0.09 | 0.13 | 0.06 | 0.01 |
| Lichiditate imediată | 1638.6 | 456.3 | 144.23 | 0.23 | 0.09 | 0.13 | 0.06 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 60.31% | 91.09% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 39.69% | 8.91% |
©Firme.ro