Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTRUCT IMPEX ALG SRL
Cod unic de înregistrare RO 32648281 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ34/12/2014
EUIDROONRC.J34/12/2014
Data înființării14.01.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4671
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al combustibililor, uleiurilor, lubrifianţilor şi produselor petroliere cum ar fi: -mangal, cărbune, cocs, combustibil lemnos, naftalină -ţiţei, petrol brut, motorină, benzina, păcură, ulei pentru încălzire, petrol lampant -gaze de petrol lichefiate, butan şi propan -ulei lubrifiant, produse petroliere rafinate
-comerţul cu ridicata al combustibililor, uleiurilor, lubrifianţilor şi produselor petroliere cum ar fi: -mangal, cărbune, cocs, combustibil lemnos, naftalină -ţiţei, petrol brut, motorină, benzina, păcură, ulei pentru încălzire, petrol lampant -gaze de petrol lichefiate, butan şi propan -ulei lubrifiant, produse petroliere rafinate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate
Informații de contact
AdresaPoroschia, Poroschia, Teleorman
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
5.147.654
Profit (Lei)
711.690
Număr angajați
6
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.147.654 | 711.690 | 59.308 | 1.770.613 | 1.191.811 | 2.738.244 | 2.159.442 | 6 |
| 2023 | 3.834.256 | 189.602 | 15.800 | 1.982.990 | 1.043.017 | 2.387.725 | 1.447.752 | 8 |
| 2022 | 4.706.131 | 458.873 | 38.239 | 2.153.125 | 961.124 | 2.450.151 | 1.258.150 | 7 |
| 2021 | 4.490.028 | 692.119 | 57.677 | 2.015.183 | 485.059 | 2.961.402 | 1.431.278 | 9 |
| 2020 | 4.102.394 | 427.358 | 35.613 | 1.016.919 | 295.995 | 1.883.083 | 1.162.159 | 8 |
| 2019 | 4.105.466 | 536.791 | 44.733 | 596.767 | 103 | 1.631.466 | 1.034.802 | 9 |
| 2018 | 2.452.457 | 176.871 | 14.739 | 1.298.547 | 103 | 1.796.455 | 498.011 | 11 |
| 2017 | 2.222.861 | 88.545 | 7.379 | 728.411 | 321 | 1.049.230 | 321.140 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.96%
Lichiditate curentă
1.55
Viteza rotație active
1.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.96%
Profit net per salariat
118.615 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.83% | 4.94% | 9.75% | 15.41% | 10.42% | 13.08% | 7.21% | 3.98% |
| Marjă profit brut | 16.2% | 5.93% | 10.68% | 16.32% | 11.35% | 14.09% | 8.25% | 4.99% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 32.96% | 13.1% | 36.47% | 48.36% | 36.77% | 51.87% | 35.52% | 27.57% |
| Profit net per salariat | 118.615 Lei | 23.700 Lei | 65.553 Lei | 76.902 Lei | 53.420 Lei | 59.643 Lei | 16.079 Lei | 7.379 Lei |
Viteza rotație active
1.31
Viteza rotație stocuri
17.44
Durata medie încasare creanțe
155.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.31 | 1.12 | 1.38 | 1.3 | 1.88 | 2.52 | 1.37 | 2.12 |
| Viteza rotație stocuri | 17.44 | 25.87 | 23.97 | 6.88 | 6.59 | 5.92 | 1.87 | 3.21 |
| Durata medie încasare creanțe | 155.59 zile | 205.61 zile | 115.87 zile | 98.64 zile | 56.46 zile | 50.45 zile | 39.76 zile | 34.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 857.942 Lei | 479.282 Lei | 672.304 Lei | 498.892 Lei | 512.799 Lei | 456.163 Lei | 222.951 Lei | 185.238 Lei |
Lichiditate curentă
1.55
Lichiditate imediată
1.38
Pondere active imobilizate
30.33%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.55 | 1.2 | 1.14 | 1.47 | 1.85 | 2.73 | 1.38 | 1.44 |
| Lichiditate imediată | 1.38 | 1.13 | 1.05 | 1.15 | 1.24 | 1.57 | 0.37 | 0.49 |
| Pondere active imobilizate | 30.33% | 30.4% | 28.17% | 14.07% | 13.58% | 0.01% | 0.01% | 0.03% |
| Pondere active circulante | 69.67% | 69.6% | 71.83% | 85.93% | 86.42% | 99.99% | 99.99% | 99.97% |
©Firme.ro