Companie
Detalii identificare
Nume firmăGLOBAL LEATHER SUPPLIER SRL
Cod unic de înregistrare RO 32666334 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014002158232
EUIDROONRC.J2014002158232
Data înființării17.01.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2932
Această clasă include:
-fabricarea de părţi şi accesorii pentru autovehicule: -frâne, cutii de viteză, osii, roţi, sisteme de suspensie (amortizoare), radiatoare, tobe şi ţevi de eşapament, catalizatori, ambreiaje, volane, coloane şi casete de direcţie -fabricarea de părţi şi accesorii pentru caroserii de autovehicule: -centuri de siguranţă, airbag-uri, uşi, bare de protecţie -fabricarea scaunelor de maşină Această clasă exclude: -fabricarea de anvelope,
2211 -fabricarea de furtunuri şi centuri din cauciuc şi alte produse din cauciuc,
2219 -fabricarea de pistoane, segmenti şi carburatoare,
2811 -întreţinerea, repararea şi modificarea autovehiculelor,
4520
-fabricarea de părţi şi accesorii pentru autovehicule: -frâne, cutii de viteză, osii, roţi, sisteme de suspensie (amortizoare), radiatoare, tobe şi ţevi de eşapament, catalizatori, ambreiaje, volane, coloane şi casete de direcţie -fabricarea de părţi şi accesorii pentru caroserii de autovehicule: -centuri de siguranţă, airbag-uri, uşi, bare de protecţie -fabricarea scaunelor de maşină Această clasă exclude: -fabricarea de anvelope,
2211 -fabricarea de furtunuri şi centuri din cauciuc şi alte produse din cauciuc,
2219 -fabricarea de pistoane, segmenti şi carburatoare,
2811 -întreţinerea, repararea şi modificarea autovehiculelor,
4520
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor si semiremorcilor
Obiect activitateFabricarea altor piese si accesorii pentru autovehicule si pentru motoare de autovehicule
Informații de contact
AdresaIasomiei nr. 161, Afumaţi, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
135.586.574
Profit (Lei)
3.515.289
Număr angajați
396
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 135.586.574 | 3.515.289 | 292.941 | 34.720.382 | 11.974.348 | 44.205.559 | 21.774.035 | 396 |
| 2024 | 139.886.913 | -3.824.263 | -318.689 | 38.365.214 | 15.108.316 | 52.537.582 | 29.538.295 | 445 |
| 2023 | 168.424.748 | 15.881.089 | 1.323.424 | 45.515.407 | 18.530.035 | 64.977.735 | 38.362.558 | 487 |
| 2022 | 131.113.882 | 14.453.941 | 1.204.495 | 31.807.522 | 10.840.720 | 51.050.583 | 29.981.469 | 435 |
| 2021 | 80.503.712 | 5.124.262 | 427.022 | 23.861.177 | 11.315.223 | 38.146.649 | 25.527.528 | 332 |
| 2020 | 75.316.192 | 17.213.417 | 1.434.451 | 29.179.613 | 6.810.364 | 57.392.441 | 35.026.766 | 229 |
| 2019 | 69.676.505 | 13.091.579 | 1.090.965 | 31.844.301 | 7.617.492 | 42.029.331 | 17.813.349 | 205 |
| 2018 | 98.330.315 | 27.506.162 | 2.292.180 | 18.483.557 | 9.393.674 | 36.682.036 | 27.603.425 | 245 |
| 2017 | 117.265.050 | 36.471.557 | 3.039.296 | 24.642.027 | 11.529.018 | 49.637.915 | 36.531.819 | 314 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.14%
Lichiditate curentă
1.27
Viteza rotație active
2.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.14%
Profit net per salariat
8.877 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.59% | -2.73% | 9.43% | 11.02% | 6.37% | 22.85% | 18.79% | 27.97% | 31.1% |
| Marjă profit brut | 2.8% | 0% | 11.02% | 13.18% | 7.59% | 27.11% | 22.4% | 33.33% | 37.07% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.14% | -12.95% | 41.4% | 48.21% | 20.07% | 49.14% | 73.49% | 99.65% | 99.84% |
| Profit net per salariat | 8.877 Lei | -8.594 Lei | 32.610 Lei | 33.227 Lei | 15.435 Lei | 75.168 Lei | 63.861 Lei | 112.270 Lei | 116.151 Lei |
Viteza rotație active
2.41
Viteza rotație stocuri
11.04
Durata medie încasare creanțe
75.21 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.41 | 2.07 | 2.02 | 2.12 | 1.63 | 1.17 | 1.4 | 2.13 | 1.92 |
| Viteza rotație stocuri | 11.04 | 9.32 | 7.9 | 7.95 | 8.44 | 9.53 | 14.96 | 16.09 | 24.59 |
| Durata medie încasare creanțe | 75.21 zile | 97.61 zile | 86.21 zile | 83.29 zile | 108.45 zile | 192.56 zile | 135.58 zile | 68.39 zile | 103.36 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 342.390 Lei | 314.353 Lei | 345.841 Lei | 301.411 Lei | 242.481 Lei | 328.892 Lei | 339.885 Lei | 401.348 Lei | 373.456 Lei |
Lichiditate curentă
1.27
Lichiditate imediată
0.92
Pondere active imobilizate
21.31%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.27 | 1.37 | 1.43 | 1.6 | 1.6 | 1.97 | 1.32 | 1.98 | 2.01 |
| Lichiditate imediată | 0.92 | 0.98 | 0.96 | 1.09 | 1.2 | 1.7 | 1.17 | 1.65 | 1.82 |
| Pondere active imobilizate | 21.31% | 22.33% | 22.19% | 17.52% | 22.88% | 10.61% | 15.34% | 20.39% | 18.85% |
| Pondere active circulante | 78.69% | 77.67% | 77.81% | 82.48% | 77.12% | 89.39% | 84.66% | 79.61% | 81.15% |
©Firme.ro