Companie
Detalii identificare
Nume firmăINVID PRODUCTION S.R.L.
Cod unic de înregistrare32691290 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/163/2014
EUIDROONRC.J23/163/2014
Data înființării22.01.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaMicşunelelor nr. 230 A, Dragomireşti-Vale, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
198.584
Profit (Lei)
90.912
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 198.584 | 90.912 | 7.576 | 77.612 | 37.163 | 140.582 | 100.133 | 1 |
| 2023 | 63.947 | 0 | 0 | 81.012 | 4.891 | 85.342 | 9.221 | 1 |
| 2022 | 105.444 | 57.373 | 4.781 | 75.285 | 14.264 | 156.066 | 95.045 | 1 |
| 2021 | 92.240 | 32.637 | 2.720 | 74.725 | 28.661 | 135.293 | 89.229 | 0 |
| 2020 | 42.381 | 0 | 0 | 82.572 | 43.132 | 96.032 | 56.592 | 0 |
| 2019 | 115.872 | 59.184 | 4.932 | 43.235 | 63.687 | 110.868 | 131.320 | 0 |
| 2018 | 151.517 | 103.158 | 8.597 | 2.318 | 62.722 | 114.890 | 175.294 | 0 |
| 2017 | 142.837 | 41.379 | 3.448 | 19.625 | 66.645 | 31.290 | 72.136 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
45.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
90.79%
Lichiditate curentă
1.81
Viteza rotație active
1.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
45.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
90.79%
Profit net per salariat
90.912 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 45.78% | 0% | 54.41% | 35.38% | 0% | 51.08% | 68.08% | 28.97% |
| Marjă profit brut | 46.76% | 0% | 57.07% | 38.32% | 0% | 54.1% | 71.21% | 29.97% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 90.79% | 0% | 60.36% | 36.58% | 0% | 45.07% | 58.85% | 57.36% |
| Profit net per salariat | 90.912 Lei | 0 Lei | 57.373 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 20.690 Lei |
Viteza rotație active
1.12
Viteza rotație stocuri
17.42
Durata medie încasare creanțe
63.22 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.12 | 0.71 | 0.62 | 0.56 | 0.3 | 0.66 | 0.85 | 1.46 |
| Viteza rotație stocuri | 17.42 | 55.27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 63.22 zile | 80.3 zile | 194.12 zile | 57.19 zile | 162.97 zile | 60.24 zile | 51.85 zile | 11.58 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 198.584 Lei | 63.947 Lei | 105.444 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 71.419 Lei |
Lichiditate curentă
1.81
Lichiditate imediată
1.66
Pondere active imobilizate
20.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.81 | 1.05 | 2.07 | 1.81 | 1.16 | 2.56 | 49.56 | 1.59 |
| Lichiditate imediată | 1.66 | 1.04 | 2.07 | 1.81 | 1.16 | 2.56 | 49.56 | 1.59 |
| Pondere active imobilizate | 20.91% | 5.42% | 8.37% | 17.48% | 30.99% | 36.49% | 35.31% | 68.05% |
| Pondere active circulante | 79.09% | 94.58% | 91.63% | 82.52% | 69.01% | 63.51% | 64.69% | 31.95% |
©Firme.ro