Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRIMA DATA FINANCE SRL
Cod unic de înregistrare32714911 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/76/2014
EUIDROONRC.J24/76/2014
Data înființării28.01.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6619
Această clasă include activităţi auxiliare ale intermedierilor financiare care nu au fost clasificate în alte clase: -activităţi de prelucrare şi reglementare a tranzacţiilor financiare, inclusiv pentru tranzacţii cu cărţi de credit -servicii de consiliere pentru investiţii -activităţi ale consilierilor şi broker-ilor privind ipotecile
Această clasă include de asemenea:
-servicii de administrare, depozitare şi custodie pe bază de comision sau contract Această clasă exclude: -activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări,
6622 -activităţi de administrare a fondurilor,
6630
Această clasă include de asemenea:
-servicii de administrare, depozitare şi custodie pe bază de comision sau contract Această clasă exclude: -activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări,
6622 -activităţi de administrare a fondurilor,
6630
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurari si fonduri de pensii
Informații de contact
AdresaMihai Eminescu nr. 29, Baia Mare, Maramureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
81.288
Profit (Lei)
163
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 81.288 | 163 | 14 | 5.000 | 81.916 | 118.236 | 195.152 | 1 |
| 2023 | 65.005 | 6.602 | 550 | 9.353 | 81.916 | 128.426 | 200.989 | 1 |
| 2022 | 105.370 | 17.793 | 1.483 | 1.108 | 81.916 | 113.579 | 194.387 | 2 |
| 2021 | 103.619 | 7.673 | 639 | 10.746 | 81.916 | 105.425 | 176.595 | 2 |
| 2020 | 73.693 | 13.589 | 1.132 | 5.015 | 21.916 | 152.021 | 168.922 | 2 |
| 2019 | 86.616 | 18.224 | 1.519 | 5.403 | 21.916 | 138.820 | 155.333 | 2 |
| 2018 | 88.074 | 228 | 19 | 5.723 | 21.916 | 120.916 | 137.109 | 3 |
| 2017 | 134.517 | 46.979 | 3.915 | 2.034 | 13.616 | 125.299 | 136.881 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.08%
Lichiditate curentă
23.65
Viteza rotație active
0.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.08%
Profit net per salariat
163 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.2% | 10.16% | 16.89% | 7.41% | 18.44% | 21.04% | 0.26% | 34.92% |
| Marjă profit brut | 1.26% | 11.41% | 17.89% | 8.4% | 19.58% | 22.04% | 1.26% | 35.92% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.08% | 3.28% | 9.15% | 4.34% | 8.04% | 11.73% | 0.17% | 34.32% |
| Profit net per salariat | 163 Lei | 6.602 Lei | 8.897 Lei | 3.837 Lei | 6.795 Lei | 9.112 Lei | 76 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.41
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
222.94 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.41 | 0.31 | 0.54 | 0.55 | 0.42 | 0.54 | 0.62 | 0.97 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 222.94 zile | 249.58 zile | 310.77 zile | 230.81 zile | 326.24 zile | 363.77 zile | 65.06 zile | 46.66 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 81.288 Lei | 65.005 Lei | 52.685 Lei | 51.810 Lei | 36.847 Lei | 43.308 Lei | 29.358 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
23.65
Lichiditate imediată
23.65
Pondere active imobilizate
40.93%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23.65 | 13.73 | 102.51 | 9.81 | 30.31 | 25.69 | 21.13 | 61.6 |
| Lichiditate imediată | 23.65 | 13.73 | 102.51 | 9.81 | 30.31 | 25.69 | 21.13 | 61.6 |
| Pondere active imobilizate | 40.93% | 38.94% | 41.9% | 43.73% | 12.6% | 13.63% | 15.34% | 9.8% |
| Pondere active circulante | 59.07% | 61.06% | 58.1% | 56.27% | 87.4% | 86.37% | 84.66% | 90.2% |
©Firme.ro