Companie
Detalii identificare
Nume firmăCHIO TAXI DANIDUM SRL
Cod unic de înregistrare32722086 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ32/89/2014
EUIDROONRC.J32/89/2014
Data înființării30.01.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaAurel Vlaicu nr. 126, Mediaş, Sibiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
215.841
Profit (Lei)
25.447
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 215.841 | 25.447 | 2.121 | 4.156 | 55.500 | 682.302 | 733.646 | 1 |
| 2023 | 282.204 | 133.764 | 11.147 | 25.621 | 28.500 | 705.320 | 708.199 | 2 |
| 2022 | 279.244 | 164.899 | 13.742 | 5.057 | 12.500 | 566.992 | 574.435 | 1 |
| 2021 | 223.167 | 122.209 | 10.184 | 6.166 | 13.658 | 402.044 | 409.536 | 1 |
| 2020 | 200.398 | 81.666 | 6.806 | 4.696 | 20.608 | 271.414 | 287.326 | 2 |
| 2019 | 145.034 | 0 | 0 | 26.582 | 28.454 | 203.788 | 205.660 | 4 |
| 2018 | 229.785 | 80.767 | 6.731 | 7.330 | 13.396 | 217.054 | 223.120 | 3 |
| 2017 | 218.172 | 96.388 | 8.032 | 7.210 | 13.396 | 136.168 | 142.354 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.47%
Lichiditate curentă
164.17
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3.47%
Profit net per salariat
25.447 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.79% | 47.4% | 59.05% | 54.76% | 40.75% | 0% | 35.15% | 44.18% |
| Marjă profit brut | 14.91% | 48.4% | 59.56% | 54.76% | 41.16% | 0% | 36.15% | 45.21% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 3.47% | 18.89% | 28.71% | 29.84% | 28.42% | 0% | 36.2% | 67.71% |
| Profit net per salariat | 25.447 Lei | 66.882 Lei | 164.899 Lei | 122.209 Lei | 40.833 Lei | 0 Lei | 26.922 Lei | 48.194 Lei |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1115.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.38 | 0.48 | 0.54 | 0.69 | 0.62 | 1 | 1.46 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1115.14 zile | 852.9 zile | 737.77 zile | 642.88 zile | 490.13 zile | 1.26 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 215.841 Lei | 141.102 Lei | 279.244 Lei | 223.167 Lei | 100.199 Lei | 36.259 Lei | 76.595 Lei | 109.086 Lei |
Lichiditate curentă
164.17
Lichiditate imediată
164.17
Pondere active imobilizate
7.52%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 164.17 | 27.53 | 112.12 | 65.2 | 57.8 | 7.67 | 29.61 | 18.89 |
| Lichiditate imediată | 164.17 | 27.53 | 112.12 | 65.2 | 57.8 | 7.67 | 29.61 | 18.89 |
| Pondere active imobilizate | 7.52% | 3.88% | 2.16% | 3.29% | 7.06% | 12.25% | 5.81% | 8.96% |
| Pondere active circulante | 92.48% | 96.12% | 97.84% | 96.71% | 92.94% | 87.75% | 94.19% | 91.04% |
©Firme.ro