Companie
Detalii identificare
Nume firmăCERMEI AGRAR SRL
Cod unic de înregistrare RO 32860020 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014000240029
EUIDROONRC.J2014000240029
Data înființării03.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaCermei nr. Fn, Cermei, Arad
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
450.366
Profit (Lei)
505.288
Număr angajați
0
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 450.366 | 505.288 | 42.107 | 6.391.510 | 16.593.730 | 1.535.684 | 11.827.075 | 0 |
| 2023 | 999.445 | 590.253 | 49.188 | 6.123.046 | 15.606.789 | 1.837.735 | 11.321.787 | 0 |
| 2022 | 826.757 | 682.135 | 56.845 | 5.770.614 | 15.099.610 | 1.402.369 | 10.848.719 | 0 |
| 2021 | 868.698 | 524.450 | 43.704 | 5.937.178 | 15.112.098 | 874.479 | 10.166.584 | 0 |
| 2020 | 878.437 | 529.385 | 44.115 | 5.437.664 | 15.154.464 | 285.510 | 10.015.567 | 0 |
| 2019 | 783.575 | 557.820 | 46.485 | 4.947.688 | 14.256.615 | 169.937 | 9.486.182 | 0 |
| 2018 | 503.118 | 280.169 | 23.347 | 4.852.971 | 12.147.068 | 1.634.265 | 8.928.362 | 0 |
| 2017 | 537.514 | 169.808 | 14.151 | 2.253.432 | 10.664.258 | 237.367 | 8.648.193 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
112.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.27%
Lichiditate curentă
0.24
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
112.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.27%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 112.19% | 59.06% | 82.51% | 60.37% | 60.26% | 71.19% | 55.69% | 31.59% |
| Marjă profit brut | 130.97% | 68.96% | 85.07% | 63.29% | 62.79% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.27% | 5.21% | 6.29% | 5.16% | 5.29% | 5.88% | 3.14% | 1.96% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
14.78
Durata medie încasare creanțe
1204.06 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.06 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.05 | 0.04 | 0.05 |
| Viteza rotație stocuri | 14.78 | 32.85 | 5.84 | 53.74 | 121.48 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1204.06 zile | 632.56 zile | 372.53 zile | 284.79 zile | 78.27 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.24
Lichiditate imediată
0.24
Pondere active imobilizate
91.53%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.24 | 0.3 | 0.24 | 0.15 | 0.05 | 0.03 | 0.34 | 0.11 |
| Lichiditate imediată | 0.24 | 0.3 | 0.22 | 0.14 | 0.05 | 0.03 | 0.34 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 91.53% | 89.47% | 91.5% | 94.53% | 98.15% | 98.82% | 88.14% | 97.82% |
| Pondere active circulante | 8.47% | 10.53% | 8.5% | 5.47% | 1.85% | 1.18% | 11.86% | 2.18% |
©Firme.ro