Companie
Detalii identificare
Nume firmăCHIRNOGENI BLACK SOIL SRL
Cod unic de înregistrare RO 32867060 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/240/2015
EUIDROONRC.J13/240/2015
Data înființării03.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMangaliei nr. 71, Constanţa, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
114.879
Profit (Lei)
34.495
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 114.879 | 34.495 | 2.875 | 174.430 | 9.869.677 | 421.416 | 10.116.663 | 1 |
| 2023 | 175.878 | 64.817 | 5.401 | 135.155 | 9.869.677 | 347.646 | 10.082.168 | 1 |
| 2022 | 106.448 | 46.534 | 3.878 | 128.554 | 1.812.106 | 251.160 | 1.934.712 | 1 |
| 2021 | 173.852 | 92.149 | 7.679 | 110.338 | 1.812.106 | 186.410 | 1.888.178 | 1 |
| 2020 | 113.891 | 58.448 | 4.871 | 106.081 | 1.811.606 | 90.504 | 1.796.029 | 1 |
| 2019 | 152.223 | 67.441 | 5.620 | 152.672 | 1.811.606 | 78.647 | 1.737.581 | 2 |
| 2018 | 157.020 | 100.936 | 8.411 | 7.372 | 1.811.606 | 290.541 | 2.094.775 | 2 |
| 2017 | 164.671 | 109.877 | 9.156 | 52.686 | 1.811.606 | 240.396 | 1.999.316 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.34%
Lichiditate curentă
2.42
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.03%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.34%
Profit net per salariat
34.495 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.03% | 36.85% | 43.72% | 53% | 51.32% | 44.3% | 64.28% | 66.73% |
| Marjă profit brut | 35.28% | 38.11% | 44.72% | 53.59% | 52.32% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.34% | 0.64% | 2.41% | 4.88% | 3.25% | 3.88% | 4.82% | 5.5% |
| Profit net per salariat | 34.495 Lei | 64.817 Lei | 46.534 Lei | 92.149 Lei | 58.448 Lei | 33.721 Lei | 50.468 Lei | 109.877 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
3.69
Durata medie încasare creanțe
1228.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.02 | 0.05 | 0.09 | 0.06 | 0.08 | 0.07 | 0.08 |
| Viteza rotație stocuri | 3.69 | 217.13 | 2.55 | 64.39 | 47.45 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1228.39 zile | 719.56 zile | 712.67 zile | 385.23 zile | 274.71 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 114.879 Lei | 175.878 Lei | 106.448 Lei | 173.852 Lei | 113.891 Lei | 76.112 Lei | 78.510 Lei | 164.671 Lei |
Lichiditate curentă
2.42
Lichiditate imediată
2.24
Pondere active imobilizate
95.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.42 | 2.57 | 1.95 | 1.69 | 0.85 | 0.52 | 39.41 | 4.56 |
| Lichiditate imediată | 2.24 | 2.57 | 1.63 | 1.66 | 0.83 | 0.52 | 39.41 | 4.56 |
| Pondere active imobilizate | 95.91% | 96.6% | 87.83% | 90.67% | 95.24% | 95.84% | 86.18% | 88.28% |
| Pondere active circulante | 4.09% | 3.4% | 12.17% | 9.33% | 4.76% | 4.16% | 13.82% | 11.72% |
©Firme.ro