Companie
Detalii identificare
Nume firmăCASA DE VINURI PETIT PARIS SRL
Cod unic de înregistrare RO 32889727 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/249/2014
EUIDROONRC.J26/249/2014
Data înființării07.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4725
Această clasă include:
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
- vânzarea cu amănuntul de băuturi (nu pentru consumul în localuri) -băuturi alcoolice -băuturi nealcoolice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bauturilor, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaPrincipală nr. 622, Găneşti, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
90.065
Profit (Lei)
-46.156
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 90.065 | -46.156 | -3.846 | 310.786 | 117.322 | 229.656 | 36.192 | 1 |
| 2023 | 152.286 | 0 | 0 | 304.478 | 139.580 | 247.246 | 82.348 | 1 |
| 2022 | 92.281 | 108.228 | 9.019 | 294.055 | 151.812 | 446.889 | 304.646 | 1 |
| 2021 | 99.454 | 15.569 | 1.297 | 421.197 | 177.602 | 440.014 | 196.419 | 1 |
| 2020 | 94.319 | 78.224 | 6.519 | 347.766 | 155.876 | 372.740 | 180.850 | 1 |
| 2019 | 110.136 | 128.182 | 10.682 | 400.667 | 183.019 | 320.274 | 102.626 | 2 |
| 2018 | 54.974 | 57.003 | 4.750 | 440.084 | 244.046 | 245.036 | -25.556 | 2 |
| 2017 | 5.892 | 0 | 0 | 373.143 | 242.680 | 122.666 | -82.559 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-51.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-127.53%
Lichiditate curentă
0.74
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-51.25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-127.53%
Profit net per salariat
-46.156 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -51.25% | 0% | 117.28% | 15.65% | 82.94% | 116.39% | 103.69% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 119.27% | 16.57% | 83.9% | 118.1% | 104.69% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -127.53% | 0% | 35.53% | 7.93% | 43.25% | 100% | -223.05% | 0% |
| Profit net per salariat | -46.156 Lei | 0 Lei | 108.228 Lei | 15.569 Lei | 78.224 Lei | 64.091 Lei | 28.502 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0.43
Durata medie încasare creanțe
5.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.39 | 0.15 | 0.16 | 0.18 | 0.22 | 0.11 | 0.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0.43 | 0.63 | 0.21 | 0.24 | 0.27 | 0.4 | 0.3 | 0.07 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.93 zile | 2.04 zile | 15.36 zile | 60.76 zile | 54.09 zile | 67.39 zile | 206.99 zile | 1024.69 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 90.065 Lei | 152.286 Lei | 92.281 Lei | 99.454 Lei | 94.319 Lei | 55.068 Lei | 27.487 Lei | 5.892 Lei |
Lichiditate curentă
0.74
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
33.81%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.74 | 0.81 | 1.52 | 1.04 | 1.07 | 0.8 | 0.56 | 0.33 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.02 | 0.04 | 0.06 | 0.05 | 0.11 | 0.15 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 33.81% | 36.08% | 25.36% | 28.76% | 29.49% | 36.36% | 49.9% | 66.42% |
| Pondere active circulante | 66.19% | 63.92% | 74.64% | 71.24% | 70.51% | 63.64% | 50.1% | 33.58% |
©Firme.ro