Companie
Detalii identificare
Nume firmăIT SETUP SOLUTIONS SRL
Cod unic de înregistrare RO 32912072 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014000656356
EUIDROONRC.J2014000656356
Data înființării12.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaArieş nr. 19, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
547.349
Profit (Lei)
320.455
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 547.349 | 320.455 | 26.705 | 78.108 | 0 | 398.939 | 320.831 | 1 |
| 2023 | 335.279 | 197.818 | 16.485 | 27.295 | 5.408 | 219.697 | 197.810 | 1 |
| 2022 | 338.600 | 111.460 | 9.288 | 17.874 | 9.271 | 120.425 | 111.822 | 3 |
| 2021 | 428.317 | 253.806 | 21.151 | 20.650 | 11.950 | 262.866 | 254.166 | 2 |
| 2020 | 299.645 | 148.134 | 12.345 | 13.656 | 1.450 | 160.700 | 148.494 | 1 |
| 2019 | 234.099 | 116.246 | 9.687 | 8.186 | 3.736 | 212.042 | 207.592 | 1 |
| 2018 | 199.592 | 114.658 | 9.555 | 9.210 | 0 | 151.082 | 141.872 | 1 |
| 2017 | 138.792 | 73.169 | 6.097 | 5.000 | 0 | 78.529 | 73.529 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
58.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
5.11
Viteza rotație active
1.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
58.55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
320.455 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 58.55% | 59% | 32.92% | 59.26% | 49.44% | 49.66% | 57.45% | 52.72% |
| Marjă profit brut | 61.58% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 100% | 99.68% | 99.86% | 99.76% | 56% | 80.82% | 99.51% |
| Profit net per salariat | 320.455 Lei | 197.818 Lei | 37.153 Lei | 126.903 Lei | 148.134 Lei | 116.246 Lei | 114.658 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.37
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
108.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.37 | 1.49 | 2.61 | 1.56 | 1.85 | 1.08 | 1.32 | 1.77 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 108.79 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 547.349 Lei | 335.279 Lei | 112.867 Lei | 214.159 Lei | 299.645 Lei | 234.099 Lei | 199.592 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
5.11
Lichiditate imediată
5.11
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.11 | 8.05 | 6.74 | 12.73 | 11.77 | 25.9 | 16.4 | 15.71 |
| Lichiditate imediată | 5.11 | 8.05 | 6.74 | 12.73 | 11.77 | 25.9 | 16.4 | 15.71 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 2.4% | 7.15% | 4.35% | 0.89% | 1.73% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 97.6% | 92.85% | 95.65% | 99.11% | 98.27% | 100% | 100% |
©Firme.ro