Companie
Detalii identificare
Nume firmăIT BLAST SRL
Cod unic de înregistrare RO 32928508 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3201/2014
EUIDROONRC.J40/3201/2014
Data înființării17.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6202
Această clasă include planificarea şi proiectarea sistemelor de calculatoare ce integrează hardware, software şi tehnologii de comunicaţii. Serviciile de consultanţă pot include şi activitatea de pregătire a utilizatorilor.
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de consultanta in tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaCântăreţ Macarie nr. 4, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
382.835
Profit (Lei)
298.535
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 382.835 | 298.535 | 24.878 | 36.753 | 10.207 | 325.322 | 298.776 | 1 |
| 2024 | 166.183 | 103.560 | 8.630 | 27.963 | 16.323 | 139.741 | 128.101 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 16.256 | 5.010 | 19.339 | 8.093 | 1 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 9.644 | 7.283 | 59.011 | 56.650 | 1 |
| 2021 | 26.196 | 0 | 0 | 8.209 | 10.050 | 199.956 | 201.797 | 1 |
| 2020 | 168.048 | 65.985 | 5.499 | 19.928 | 12.913 | 282.265 | 275.250 | 1 |
| 2019 | 137.534 | 17.799 | 1.483 | 42.020 | -483 | 251.768 | 209.265 | 1 |
| 2018 | 104.978 | 0 | 0 | 20.134 | 1.185 | 244.315 | 225.366 | 1 |
| 2017 | 154.962 | 28.724 | 2.394 | 27.779 | 3.560 | 260.525 | 236.306 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
77.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Lichiditate curentă
8.85
Viteza rotație active
1.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
77.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.92%
Profit net per salariat
298.535 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 77.98% | 62.32% | 0% | 0% | 0% | 39.27% | 12.94% | 0% | 18.54% |
| Marjă profit brut | 79.57% | 63.2% | 0% | 0% | 0% | 40.18% | 13.94% | 0% | 19.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.92% | 80.84% | 0% | 0% | 0% | 23.97% | 8.51% | 0% | 12.16% |
| Profit net per salariat | 298.535 Lei | 103.560 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 65.985 Lei | 17.799 Lei | 0 Lei | 28.724 Lei |
Viteza rotație active
1.14
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
44.51 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.14 | 1.06 | 0 | 0 | 0.12 | 0.57 | 0.55 | 0.43 | 0.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 207.9 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 44.51 zile | 101.01 zile | 0 | 0 | 6.55 zile | 5.63 zile | 35.37 zile | 93.16 zile | 36.7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 382.835 Lei | 166.183 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 26.196 Lei | 168.048 Lei | 137.534 Lei | 104.978 Lei | 154.962 Lei |
Lichiditate curentă
8.85
Lichiditate imediată
8.85
Pondere active imobilizate
3.04%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.85 | 5 | 1.19 | 6.12 | 24.36 | 14.16 | 5.99 | 12.13 | 9.38 |
| Lichiditate imediată | 8.85 | 5 | 1.19 | 6.12 | 24.34 | 14.16 | 5.99 | 12.13 | 9.38 |
| Pondere active imobilizate | 3.04% | 10.46% | 20.58% | 10.99% | 4.79% | 4.37% | -0.19% | 0.48% | 1.35% |
| Pondere active circulante | 96.96% | 89.54% | 79.42% | 89.01% | 95.21% | 95.63% | 100.19% | 99.52% | 98.65% |
©Firme.ro