Companie
Detalii identificare
Nume firmăCAROM - CLAIMS SERVICES S.A.
Cod unic de înregistrare RO 329640 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000306407
EUIDROONRC.J1991000306407
Data înființării10.12.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6621
Această clasă include furnizarea serviciilor de administrare a asigurărilor, cum ar fi evaluarea şi stabilirea cererilor de asigurare. Sunt incluse: -evaluarea cererilor de asigurare -ajustarea cererilor -aprecierea riscurilor -evaluarea riscurilor şi a pagubelor -medierea şi ajustarea pierderii -stabilirea cererilor de asigurare Această clasă exclude: -evaluarea bunurilor imobiliare,
683 -evaluarea efectuată în alte scopuri,
7490 -activităţi de investigaţie,
8030
683 -evaluarea efectuată în alte scopuri,
7490 -activităţi de investigaţie,
8030
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati de evaluare a riscului de asigurare si a pagubelor
Informații de contact
AdresaUnirii nr. 23, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.304.277
Profit (Lei)
195.424
Număr angajați
7
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.304.277 | 195.424 | 16.285 | 3.133.453 | 18.374 | 5.764.769 | 2.649.690 | 7 |
| 2023 | 1.264.916 | 183.928 | 15.327 | 2.837.534 | 3.907 | 5.287.893 | 2.454.266 | 7 |
| 2022 | 1.075.051 | 237.962 | 19.830 | 2.484.188 | 2.500 | 4.752.025 | 2.270.337 | 6 |
| 2021 | 1.015.510 | 430.699 | 35.892 | 1.051.351 | 520.698 | 2.563.029 | 2.032.376 | 6 |
| 2020 | 711.634 | 154.775 | 12.898 | 508.917 | 2.127 | 2.108.467 | 1.601.677 | 7 |
| 2019 | 718.844 | 109.977 | 9.165 | 971.458 | 453.679 | 1.964.681 | 1.446.902 | 7 |
| 2018 | 644.580 | 101.193 | 8.433 | 598.281 | 449.622 | 1.485.584 | 1.336.925 | 6 |
| 2017 | 595.448 | 75.002 | 6.250 | 322.331 | 449.882 | 1.108.181 | 1.235.732 | 6 |
| 2016 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.38%
Lichiditate curentă
1.84
Viteza rotație active
0.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.38%
Profit net per salariat
27.918 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.48% | 14.54% | 22.13% | 42.41% | 21.75% | 15.3% | 15.7% | 12.6% | 0% |
| Marjă profit brut | 12.5% | 16.99% | 23.17% | 43.42% | 22.78% | 16.31% | 16.7% | 12.6% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.38% | 7.49% | 10.48% | 21.19% | 9.66% | 7.6% | 7.57% | 6.07% | 0 |
| Profit net per salariat | 27.918 Lei | 26.275 Lei | 39.660 Lei | 71.783 Lei | 22.111 Lei | 15.711 Lei | 16.866 Lei | 12.500 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.4
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
591.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.4 | 0.24 | 0.23 | 0.33 | 0.34 | 0.3 | 0.33 | 0.38 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 591.87 zile | 931.2 zile | 645.31 zile | 395.64 zile | 541.25 zile | 621.26 zile | 593.86 zile | 317.74 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 329.182 Lei | 180.702 Lei | 179.175 Lei | 169.252 Lei | 101.662 Lei | 102.692 Lei | 107.430 Lei | 99.241 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
1.84
Lichiditate imediată
1.84
Pondere active imobilizate
0.32%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.84 | 1.86 | 1.91 | 2.44 | 4.14 | 2.02 | 2.48 | 3.44 | 0 |
| Lichiditate imediată | 1.84 | 1.86 | 1.91 | 2.44 | 4.14 | 2.02 | 2.48 | 3.44 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0.32% | 0.07% | 0.05% | 16.89% | 0.1% | 18.76% | 23.23% | 28.87% | 0 |
| Pondere active circulante | 99.68% | 99.93% | 99.95% | 83.11% | 99.9% | 81.24% | 76.77% | 71.13% | 0 |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
1
Persoane
Xxxxx*Xxxxx*Xx*xx
Xxxxx*Xxxxx*Xx*xx
Departament:
-
Email:
Xxxxx*Xxxxx*Xx*xx
23 surse
