Companie
Detalii identificare
Nume firmăFERMA DE AFINI VMB SRL
Cod unic de înregistrare RO 32980832 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/423/2014
EUIDROONRC.J3/423/2014
Data înființării26.03.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
124
Această clasă include:
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor semintoase si samburoase
Informații de contact
AdresaBascovului nr. 11, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
441.828
Profit (Lei)
6.985
Număr angajați
3
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 441.828 | 6.985 | 582 | 31.381 | 122.108 | 279.849 | 370.576 | 3 |
| 2023 | 482.105 | 111.793 | 9.316 | 149.883 | 141.743 | 415.208 | 407.068 | 3 |
| 2022 | 330.114 | 72.130 | 6.011 | 227.955 | 153.889 | 434.558 | 360.492 | 3 |
| 2021 | 858.614 | 561.046 | 46.754 | 102.948 | 7.722 | 657.272 | 562.046 | 3 |
| 2020 | 663.732 | 366.468 | 30.539 | 51.754 | 23.297 | 395.925 | 367.468 | 4 |
| 2019 | 1.005.540 | 703.348 | 58.612 | 23.696 | 46.121 | 681.923 | 704.348 | 4 |
| 2018 | 408.516 | 123.202 | 10.267 | 18.503 | 77.417 | 310.228 | 369.142 | 4 |
| 2017 | 789.859 | 515.745 | 42.979 | 18.015 | 86.089 | 388.392 | 456.466 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.88%
Lichiditate curentă
8.92
Viteza rotație active
1.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.88%
Profit net per salariat
2.328 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.58% | 23.19% | 21.85% | 65.34% | 55.21% | 69.95% | 30.16% | 65.3% |
| Marjă profit brut | 4.27% | 24.21% | 22.85% | 66.3% | 56.11% | 70.94% | 31.15% | 66.3% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.88% | 27.46% | 20.01% | 99.82% | 99.73% | 99.86% | 33.38% | 100% |
| Profit net per salariat | 2.328 Lei | 37.264 Lei | 24.043 Lei | 187.015 Lei | 91.617 Lei | 175.837 Lei | 30.801 Lei | 128.936 Lei |
Viteza rotație active
1.1
Viteza rotație stocuri
5.5
Durata medie încasare creanțe
9.33 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.1 | 0.87 | 0.56 | 1.29 | 1.58 | 1.38 | 1.05 | 1.66 |
| Viteza rotație stocuri | 5.5 | 3.71 | 4.45 | 30.41 | 18.26 | 21.91 | 10.86 | 25.18 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.33 zile | 17.18 zile | 41.97 zile | 34.58 zile | 10.05 zile | 172.32 zile | 9.22 zile | 3.71 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 147.276 Lei | 160.702 Lei | 110.038 Lei | 286.205 Lei | 165.933 Lei | 251.385 Lei | 102.129 Lei | 197.465 Lei |
Lichiditate curentă
8.92
Lichiditate imediată
6.36
Pondere active imobilizate
30.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.92 | 2.77 | 1.91 | 6.38 | 7.65 | 28.78 | 16.77 | 21.56 |
| Lichiditate imediată | 6.36 | 1.9 | 1.58 | 6.11 | 6.95 | 26.84 | 14.73 | 19.82 |
| Pondere active imobilizate | 30.38% | 25.45% | 26.15% | 1.16% | 5.56% | 6.33% | 19.97% | 18.14% |
| Pondere active circulante | 69.62% | 74.55% | 73.85% | 98.84% | 94.44% | 93.67% | 80.03% | 81.86% |
©Firme.ro