Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIB MEGA ASIGURĂRI SRL
Cod unic de înregistrare33004416 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014000567223
EUIDROONRC.J2014000567223
Data înființării01.04.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaMiroslava, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
341.648
Profit (Lei)
175.066
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 341.648 | 175.066 | 14.589 | 39.961 | 32.975 | 183.252 | 176.266 | 1 |
| 2023 | 315.314 | 155.729 | 12.977 | 65.080 | 63.414 | 158.595 | 156.929 | 1 |
| 2022 | 335.687 | 222.014 | 18.501 | 182.248 | 94.453 | 311.009 | 223.214 | 1 |
| 2021 | 271.887 | 143.819 | 11.985 | 106.429 | 126.636 | 234.574 | 254.781 | 1 |
| 2020 | 220.234 | 49.562 | 4.130 | 12.496 | 13.943 | 192.170 | 193.617 | 1 |
| 2019 | 213.667 | 139.760 | 11.647 | 18.992 | 21.566 | 254.113 | 256.687 | 1 |
| 2018 | 191.521 | 115.727 | 9.644 | 22.854 | 27.384 | 112.397 | 116.927 | 1 |
| 2017 | 147.671 | 66.975 | 5.581 | 32.196 | 36.326 | 64.045 | 68.175 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
51.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.32%
Lichiditate curentă
4.59
Viteza rotație active
1.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
51.24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.32%
Profit net per salariat
175.066 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 51.24% | 49.39% | 66.14% | 52.9% | 22.5% | 65.41% | 60.43% | 45.35% |
| Marjă profit brut | 60.78% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.32% | 99.24% | 99.46% | 56.45% | 25.6% | 54.45% | 98.97% | 98.24% |
| Profit net per salariat | 175.066 Lei | 155.729 Lei | 222.014 Lei | 143.819 Lei | 49.562 Lei | 139.760 Lei | 115.727 Lei | 66.975 Lei |
Viteza rotație active
1.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
175.47 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.58 | 1.42 | 0.83 | 0.75 | 1.07 | 0.78 | 1.37 | 1.47 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 175.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 341.648 Lei | 315.314 Lei | 335.687 Lei | 271.887 Lei | 220.234 Lei | 213.667 Lei | 191.521 Lei | 147.671 Lei |
Lichiditate curentă
4.59
Lichiditate imediată
4.59
Pondere active imobilizate
15.25%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.59 | 2.44 | 1.71 | 2.2 | 15.38 | 13.38 | 4.92 | 1.99 |
| Lichiditate imediată | 4.59 | 2.44 | 1.71 | 2.2 | 15.38 | 13.38 | 4.92 | 1.99 |
| Pondere active imobilizate | 15.25% | 28.56% | 23.3% | 35.06% | 6.76% | 7.82% | 19.59% | 36.19% |
| Pondere active circulante | 84.75% | 71.44% | 76.7% | 64.94% | 93.24% | 92.18% | 80.41% | 63.81% |
©Firme.ro