Companie
Detalii identificare
Nume firmăOPTOMETRY EYE CARE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33045769 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/202/2014
EUIDROONRC.J39/202/2014
Data înființării10.04.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8690
Această clasă include:
-activităţi referitoare la sănătatea umană, ce nu sunt efectuate în spitale sau de către medici sau dentişti cum sunt: -activităţi ale infirmierelor, moaşelor, fizioterapeuţilor sau a altor paramedici în domeniul optometriei, hidroterapiei, masajului medical, ergoterapiei, logopediei, homeopatiei, chiropracticii, acupuncturii etc. Aceste activităţi pot fi efectuate în clinici medicale, de tipul celor ataşate întreprinderilor, şcolilor, azilelor de bătrâni, sindicatelor şi confederaţiilor sindicale şi în centre de sănătate, altele decât spitalele, precum şi în cabinete particulare sau la domiciliul pacienţilor.
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum sunt specialiştii în terapie dentară, infirmiere dentare din şcoli şi personalul paramedical de igienă dentară, care pot activa independent de medicul stomatolog, dar sunt periodic supravegheaţi de către acesta -activităţi ale laboratoarelor medicale cum ar fi: -laboratoare de radiologie şi alte centre de diagnostic similare -laboratoare de analiza sângelui -activităţi ale băncilor de sânge, băncilor de spermă, băncilor de organe pentru transplant etc. -transportul pacienţilor, cu ambulanţa, inclusiv avioane. Aceste servicii sunt asigurate adesea în timpul urgenţelor medicale. Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -transferul pacienţilor, fără echipament de salvare sau personal medical,
diviziunile 49, 50, 51 -analizele de laborator altele decât cele medicale,
7120 -activităţi de testare în domeniul igienei alimentare,
7120 -activităţi de asistenţă spitalicească,
8610 -activităţi de asistenţă medicală şi stomatologică,
862 -activităţi ale centrelor de îngrijire medicală la domiciliu,
8710
-activităţi referitoare la sănătatea umană, ce nu sunt efectuate în spitale sau de către medici sau dentişti cum sunt: -activităţi ale infirmierelor, moaşelor, fizioterapeuţilor sau a altor paramedici în domeniul optometriei, hidroterapiei, masajului medical, ergoterapiei, logopediei, homeopatiei, chiropracticii, acupuncturii etc. Aceste activităţi pot fi efectuate în clinici medicale, de tipul celor ataşate întreprinderilor, şcolilor, azilelor de bătrâni, sindicatelor şi confederaţiilor sindicale şi în centre de sănătate, altele decât spitalele, precum şi în cabinete particulare sau la domiciliul pacienţilor.
Această clasă include de asemenea:
-activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum sunt specialiştii în terapie dentară, infirmiere dentare din şcoli şi personalul paramedical de igienă dentară, care pot activa independent de medicul stomatolog, dar sunt periodic supravegheaţi de către acesta -activităţi ale laboratoarelor medicale cum ar fi: -laboratoare de radiologie şi alte centre de diagnostic similare -laboratoare de analiza sângelui -activităţi ale băncilor de sânge, băncilor de spermă, băncilor de organe pentru transplant etc. -transportul pacienţilor, cu ambulanţa, inclusiv avioane. Aceste servicii sunt asigurate adesea în timpul urgenţelor medicale. Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -transferul pacienţilor, fără echipament de salvare sau personal medical,
diviziunile 49, 50, 51 -analizele de laborator altele decât cele medicale,
7120 -activităţi de testare în domeniul igienei alimentare,
7120 -activităţi de asistenţă spitalicească,
8610 -activităţi de asistenţă medicală şi stomatologică,
862 -activităţi ale centrelor de îngrijire medicală la domiciliu,
8710
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateAlte activitati referitoare la sanatatea umana
Informații de contact
AdresaFagului nr. 6, Dragosloveni, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
458.225
Profit (Lei)
45.243
Număr angajați
2
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 458.225 | 45.243 | 3.770 | 170.779 | 132.044 | 106.376 | 67.641 | 2 |
| 2024 | 439.182 | 44.965 | 3.747 | 124.293 | 181.251 | 159.027 | 219.398 | 2 |
| 2023 | 413.482 | 61.753 | 5.146 | 141.681 | 204.865 | 117.780 | 186.433 | 2 |
| 2022 | 262.513 | 6.516 | 543 | 25.827 | 20.928 | 131.364 | 139.680 | 1 |
| 2021 | 267.611 | 24.786 | 2.066 | 14.493 | 9.754 | 137.903 | 133.164 | 2 |
| 2020 | 192.577 | 29.997 | 2.500 | 14.414 | 14.958 | 107.833 | 108.377 | 1 |
| 2019 | 242.991 | 31.813 | 2.651 | 28.789 | 20.162 | 87.007 | 78.380 | 3 |
| 2018 | 198.255 | 32.694 | 2.725 | 13.495 | 25.366 | 54.697 | 66.568 | 2 |
| 2017 | 183.288 | 14.368 | 1.197 | 10.529 | 19.712 | 34.691 | 43.874 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.89%
Lichiditate curentă
0.62
Viteza rotație active
1.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.89%
Profit net per salariat
22.622 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.87% | 10.24% | 14.93% | 2.48% | 9.26% | 15.58% | 13.09% | 16.49% | 7.84% |
| Marjă profit brut | 12.82% | 12.81% | 15.83% | 3.3% | 10.14% | 16.2% | 14.09% | 17.49% | 8.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 66.89% | 20.49% | 33.12% | 4.66% | 18.61% | 27.68% | 40.59% | 49.11% | 32.75% |
| Profit net per salariat | 22.622 Lei | 22.483 Lei | 30.877 Lei | 6.516 Lei | 12.393 Lei | 29.997 Lei | 10.604 Lei | 16.347 Lei | 7.184 Lei |
Viteza rotație active
1.92
Viteza rotație stocuri
6.77
Durata medie încasare creanțe
23.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.92 | 1.29 | 1.28 | 1.72 | 1.81 | 1.57 | 2.27 | 2.48 | 3.37 |
| Viteza rotație stocuri | 6.77 | 7.22 | 7.19 | 4.42 | 10.58 | 12.19 | 14.18 | 13.18 | 12.17 |
| Durata medie încasare creanțe | 23.24 zile | 13.53 zile | 3.1 zile | 1.5 zile | 0 zile | 12 zile | 0 zile | 12.64 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 229.113 Lei | 219.591 Lei | 206.741 Lei | 262.513 Lei | 133.806 Lei | 192.577 Lei | 80.997 Lei | 99.128 Lei | 91.644 Lei |
Lichiditate curentă
0.62
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
55.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.62 | 1.28 | 0.83 | 5.09 | 9.52 | 7.48 | 3.02 | 4.05 | 3.29 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.79 | 0.43 | 2.79 | 7.77 | 6.39 | 2.43 | 2.94 | 1.86 |
| Pondere active imobilizate | 55.38% | 53.27% | 63.5% | 13.74% | 6.61% | 12.18% | 18.81% | 31.68% | 36.23% |
| Pondere active circulante | 44.62% | 46.73% | 36.5% | 86.26% | 93.39% | 87.82% | 81.19% | 68.32% | 63.77% |
©Firme.ro