Companie
Detalii identificare
Nume firmăGIORDANU SHOES TGM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33070886 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014000544037
EUIDROONRC.J2014000544037
Data înființării16.04.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4772
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
-vânzarea cu amănuntul a încălţămintei -vânzarea cu amănuntul a articolelor din piele -vânzarea cu amănuntul a accesoriilor de călătorie din piele şi înlocuitori de piele Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a încălţămintei speciale pentru sport, de tipul clăparilor,
4764
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al incaltamintei si articolelor din piele, in magazine specializate
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
5.004.171
Profit (Lei)
560.598
Număr angajați
12
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.004.171 | 560.598 | 46.717 | 2.739.492 | 1.581.566 | 1.894.293 | 897.927 | 12 |
| 2024 | 3.545.370 | 34.707 | 2.892 | 2.752.093 | 1.469.161 | 2.114.445 | 1.226.666 | 12 |
| 2023 | 1.856.425 | 41.778 | 3.482 | 2.650.734 | 1.450.378 | 2.912.871 | 2.344.133 | 7 |
| 2022 | 3.235.961 | 685.735 | 57.145 | 1.730.610 | 1.374.613 | 2.464.234 | 2.302.355 | 3 |
| 2021 | 2.010.770 | 177.695 | 14.808 | 1.839.180 | 300.577 | 2.861.105 | 1.616.620 | 2 |
| 2020 | 2.205.108 | 100.069 | 8.339 | 1.243.830 | 360.967 | 2.321.788 | 1.438.925 | 3 |
| 2019 | 2.825.259 | 209.632 | 17.469 | 1.344.901 | 422.909 | 2.260.847 | 1.338.855 | 5 |
| 2018 | 2.547.961 | 533.174 | 44.431 | 938.241 | 498.965 | 1.568.499 | 1.129.223 | 6 |
| 2017 | 1.938.999 | 443.150 | 36.929 | 602.440 | 510.266 | 688.223 | 596.049 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
11.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.43%
Lichiditate curentă
0.69
Viteza rotație active
1.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
11.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.43%
Profit net per salariat
46.717 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 11.2% | 0.98% | 2.25% | 21.19% | 8.84% | 4.54% | 7.42% | 20.93% | 22.85% |
| Marjă profit brut | 14.16% | 2.86% | 3.11% | 22.07% | 9.77% | 5.53% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 62.43% | 2.83% | 1.78% | 29.78% | 10.99% | 6.95% | 15.66% | 47.22% | 74.35% |
| Profit net per salariat | 46.717 Lei | 2.892 Lei | 5.968 Lei | 228.578 Lei | 88.848 Lei | 33.356 Lei | 41.926 Lei | 88.862 Lei | 147.717 Lei |
Viteza rotație active
1.44
Viteza rotație stocuri
15.27
Durata medie încasare creanțe
49.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.44 | 0.99 | 0.43 | 0.84 | 0.64 | 0.82 | 1.05 | 1.23 | 1.62 |
| Viteza rotație stocuri | 15.27 | 10.96 | 3.33 | 17.74 | 4.37 | 4.05 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 49.86 zile | 152.43 zile | 386.48 zile | 135.26 zile | 310.35 zile | 215.88 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 417.014 Lei | 295.448 Lei | 265.204 Lei | 1.078.654 Lei | 1.005.385 Lei | 735.036 Lei | 565.052 Lei | 424.660 Lei | 646.333 Lei |
Lichiditate curentă
0.69
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
45.5%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.69 | 0.77 | 1.1 | 1.42 | 1.56 | 1.87 | 1.68 | 1.67 | 1.14 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 0.65 | 0.89 | 1.32 | 1.31 | 1.43 | 1.68 | 1.67 | 1.14 |
| Pondere active imobilizate | 45.5% | 41% | 33.24% | 35.81% | 9.51% | 13.46% | 15.76% | 24.13% | 42.58% |
| Pondere active circulante | 54.5% | 59% | 66.76% | 64.19% | 90.49% | 86.54% | 84.24% | 75.87% | 57.42% |
©Firme.ro