Companie
Detalii identificare
Nume firmăSYA GORDAN SRL
Cod unic de înregistrare33091862 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/181/2014
EUIDROONRC.J31/181/2014
Data înființării24.04.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaGheorghe Doja nr. 192, Zalău, Sălaj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
169.905
Profit (Lei)
63.559
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 169.905 | 63.559 | 5.297 | 80.582 | 38.361 | 63.760 | 21.539 | 1 |
| 2024 | 112.094 | -54.450 | -4.538 | 143.697 | 15.938 | 85.739 | -42.020 | 1 |
| 2023 | 123.756 | 0 | 0 | 50.854 | -7.630 | 70.914 | 12.430 | 1 |
| 2022 | 155.889 | 1.721 | 143 | 7.085 | -5.833 | 113.622 | 102.704 | 1 |
| 2021 | 98.044 | 22.302 | 1.859 | 13.698 | 0 | 114.681 | 100.983 | 1 |
| 2020 | 36.947 | 0 | 0 | 5.262 | 3.384 | 80.559 | 78.681 | 1 |
| 2019 | 69.777 | 0 | 0 | 7.998 | 7.316 | 97.554 | 96.872 | 1 |
| 2018 | 177.329 | 130.520 | 10.877 | 8.364 | 11.279 | 241.264 | 244.179 | 1 |
| 2017 | 128.410 | 72.662 | 6.055 | 3.433 | 7.402 | 109.532 | 113.501 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.79
Viteza rotație active
1.66
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
63.559 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.41% | -48.58% | 0% | 1.1% | 22.75% | 0% | 0% | 73.6% | 56.59% |
| Marjă profit brut | 38.39% | 0% | 0% | 2.24% | 23.63% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 0% | 1.68% | 22.08% | 0% | 0% | 53.45% | 64.02% |
| Profit net per salariat | 63.559 Lei | -54.450 Lei | 0 Lei | 1.721 Lei | 22.302 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 130.520 Lei | 72.662 Lei |
Viteza rotație active
1.66
Viteza rotație stocuri
61.72
Durata medie încasare creanțe
16.31 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.66 | 1.1 | 1.96 | 1.45 | 0.85 | 0.44 | 0.67 | 0.7 | 1.1 |
| Viteza rotație stocuri | 61.72 | 55.96 | 61.79 | 12.71 | 8.73 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.31 zile | 237.62 zile | 5.01 zile | 3.63 zile | 186.05 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 169.905 Lei | 112.094 Lei | 123.756 Lei | 155.889 Lei | 98.044 Lei | 36.947 Lei | 69.777 Lei | 177.329 Lei | 128.410 Lei |
Lichiditate curentă
0.79
Lichiditate imediată
0.76
Pondere active imobilizate
37.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.79 | 0.6 | 1.39 | 16.04 | 8.37 | 15.31 | 12.2 | 28.85 | 31.91 |
| Lichiditate imediată | 0.76 | 0.58 | 1.36 | 14.31 | 7.55 | 15.31 | 12.2 | 28.85 | 31.91 |
| Pondere active imobilizate | 37.56% | 15.68% | -12.06% | -5.41% | 0% | 4.03% | 6.98% | 4.47% | 6.33% |
| Pondere active circulante | 62.44% | 84.32% | 112.06% | 105.41% | 100% | 95.97% | 93.02% | 95.53% | 93.67% |
©Firme.ro