Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATMAY TRADE SRL
Cod unic de înregistrare33120925 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1518/2014
EUIDROONRC.J12/1518/2014
Data înființării05.05.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaFabricii De Zahăr nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
62.694
Profit (Lei)
5.240
Număr angajați
0
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 62.694 | 5.240 | 437 | 24.362 | 16.917 | 13.901 | 6.456 | 0 |
| 2023 | 29.666 | 12.700 | 1.058 | 4.835 | 0 | 17.735 | 12.900 | 0 |
| 2022 | 36.348 | 12.915 | 1.076 | 2.149 | 0 | 79.413 | 77.264 | 0 |
| 2021 | 49.902 | 12.135 | 1.011 | 921 | 2.379 | 83.636 | 85.094 | 0 |
| 2020 | 36.174 | 23.783 | 1.982 | 2.708 | 9.516 | 89.934 | 96.742 | 0 |
| 2019 | 42.049 | 5.312 | 443 | 1.976 | 16.653 | 58.282 | 72.959 | 0 |
| 2018 | 59.819 | 28.978 | 2.415 | 2.262 | 0 | 91.489 | 89.227 | 1 |
| 2017 | 72.634 | 28.499 | 2.375 | 1.408 | 414 | 61.243 | 60.249 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.16%
Lichiditate curentă
0.57
Viteza rotație active
2.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.16%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.36% | 42.81% | 35.53% | 24.32% | 65.75% | 12.63% | 48.44% | 39.24% |
| Marjă profit brut | 9.73% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 81.16% | 98.45% | 16.72% | 14.26% | 24.58% | 7.28% | 32.48% | 47.3% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 28.978 Lei | 28.499 Lei |
Viteza rotație active
2.03
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.03 | 1.67 | 0.46 | 0.58 | 0.36 | 0.56 | 0.65 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.39 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 59.819 Lei | 72.634 Lei |
Lichiditate curentă
0.57
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
54.89%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.57 | 3.67 | 36.95 | 90.81 | 33.21 | 29.49 | 40.45 | 43.5 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 3.67 | 36.95 | 90.81 | 33.21 | 29.49 | 40.45 | 43.5 |
| Pondere active imobilizate | 54.89% | 0% | 0% | 2.77% | 9.57% | 22.22% | 0% | 0.67% |
| Pondere active circulante | 45.11% | 100% | 100% | 97.23% | 90.43% | 77.78% | 100% | 99.33% |
©Firme.ro