Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSILIER DRUMURI SRL
Cod unic de înregistrare33156236 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014001605126
EUIDROONRC.J2014001605126
Data înființării13.05.2014 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaAiudului nr. 26C, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
74.000
Profit (Lei)
122.842
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.000 | 122.842 | 10.237 | 13.740 | 0 | 137.672 | 123.932 | 1 |
| 2023 | 69.500 | 7.108 | 592 | 77.307 | 720 | 172.068 | 95.481 | 1 |
| 2022 | 150.800 | 94.859 | 7.905 | 165.203 | 1.955 | 251.621 | 88.373 | 1 |
| 2021 | 64.117 | 0 | 0 | 168.354 | 3.190 | 158.678 | -6.486 | 1 |
| 2020 | 365.000 | 295.388 | 24.616 | 6.170 | 4.425 | 297.830 | 296.085 | 1 |
| 2019 | 142.000 | 34.086 | 2.841 | 83.281 | 0 | 118.628 | 35.347 | 1 |
| 2018 | 223.800 | 165.441 | 13.787 | 12.076 | 875 | 187.811 | 176.610 | 1 |
| 2017 | 208.655 | 153.552 | 12.796 | 2.912 | 11.375 | 155.706 | 164.169 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
166%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Lichiditate curentă
10.02
Viteza rotație active
0.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
166%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.12%
Profit net per salariat
122.842 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 166% | 10.23% | 62.9% | 0% | 80.93% | 24% | 73.92% | 73.59% |
| Marjă profit brut | 168.48% | 11.08% | 63.89% | 0% | 81.89% | 25% | 74.92% | 76.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.12% | 7.44% | 100% | 0% | 99.76% | 96.43% | 93.68% | 93.53% |
| Profit net per salariat | 122.842 Lei | 7.108 Lei | 94.859 Lei | 0 Lei | 295.388 Lei | 34.086 Lei | 165.441 Lei | 153.552 Lei |
Viteza rotație active
0.54
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
157.84 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.54 | 0.4 | 0.59 | 0.4 | 1.21 | 1.2 | 1.19 | 1.25 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 157.84 zile | 591.07 zile | 302.55 zile | 683.13 zile | 170 zile | 84.82 zile | 94.59 zile | 95.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 74.000 Lei | 69.500 Lei | 150.800 Lei | 64.117 Lei | 365.000 Lei | 142.000 Lei | 223.800 Lei | 208.655 Lei |
Lichiditate curentă
10.02
Lichiditate imediată
10.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.02 | 2.23 | 1.52 | 0.94 | 48.27 | 1.42 | 15.55 | 53.47 |
| Lichiditate imediată | 10.02 | 2.23 | 1.52 | 0.94 | 48.27 | 1.42 | 15.55 | 53.47 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.42% | 0.77% | 1.97% | 1.46% | 0% | 0.46% | 6.81% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.58% | 99.23% | 98.03% | 98.54% | 100% | 99.54% | 93.19% |
©Firme.ro