Companie
Detalii identificare
Nume firmăPIESE ESPRESSOR S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33214949 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/284/2014
EUIDROONRC.J39/284/2014
Data înființării28.05.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4639
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaPopeşti, Popeşti, Vrancea
Telefon
Social Media
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.521.211
Profit (Lei)
484.778
Număr angajați
2
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.521.211 | 484.778 | 40.398 | 559.037 | 179.314 | 1.061.875 | 683.328 | 2 |
| 2024 | 1.717.867 | 579.565 | 48.297 | 578.977 | 275.854 | 1.054.688 | 751.565 | 2 |
| 2023 | 1.642.516 | 593.947 | 49.496 | 524.444 | 375.008 | 753.423 | 603.987 | 2 |
| 2022 | 1.530.631 | 578.863 | 48.239 | 530.323 | 363.495 | 745.931 | 579.103 | 3 |
| 2021 | 1.684.368 | 653.952 | 54.496 | 658.302 | 339.602 | 972.892 | 654.192 | 2 |
| 2020 | 1.378.959 | 457.256 | 38.105 | 509.928 | 120.414 | 846.838 | 457.496 | 2 |
| 2019 | 1.049.199 | 176.852 | 14.738 | 409.010 | 125.734 | 490.372 | 211.350 | 4 |
| 2018 | 739.370 | 34.783 | 2.899 | 205.346 | 61.265 | 467.661 | 320.554 | 5 |
| 2017 | 985.955 | 144.827 | 12.069 | 169.247 | 50.285 | 482.258 | 358.358 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.94%
Lichiditate curentă
1.9
Viteza rotație active
1.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70.94%
Profit net per salariat
242.389 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.87% | 33.74% | 36.16% | 37.82% | 38.82% | 33.16% | 16.86% | 4.7% | 14.69% |
| Marjă profit brut | 37.66% | 36.42% | 37.02% | 38.78% | 39.81% | 33.91% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 70.94% | 77.11% | 98.34% | 99.96% | 99.96% | 99.95% | 83.68% | 10.85% | 40.41% |
| Profit net per salariat | 242.389 Lei | 289.783 Lei | 296.974 Lei | 192.954 Lei | 326.976 Lei | 228.628 Lei | 44.213 Lei | 6.957 Lei | 48.276 Lei |
Viteza rotație active
1.23
Viteza rotație stocuri
3.92
Durata medie încasare creanțe
113.87 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.23 | 1.29 | 1.46 | 1.38 | 1.28 | 1.43 | 1.7 | 1.4 | 1.85 |
| Viteza rotație stocuri | 3.92 | 4.96 | 6.23 | 4.96 | 6.81 | 4.57 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 113.87 zile | 103.72 zile | 42.6 zile | 63.66 zile | 63.65 zile | 60.4 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 760.606 Lei | 858.934 Lei | 821.258 Lei | 510.210 Lei | 842.184 Lei | 689.480 Lei | 262.300 Lei | 147.874 Lei | 328.652 Lei |
Lichiditate curentă
1.9
Lichiditate imediată
1.21
Pondere active imobilizate
14.45%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.9 | 1.82 | 1.44 | 1.41 | 1.48 | 1.66 | 1.2 | 2.28 | 2.85 |
| Lichiditate imediată | 1.21 | 1.22 | 0.93 | 0.82 | 1.1 | 1.07 | 1.2 | 2.28 | 2.85 |
| Pondere active imobilizate | 14.45% | 20.73% | 33.23% | 32.76% | 25.87% | 12.45% | 20.41% | 11.58% | 9.44% |
| Pondere active circulante | 85.55% | 79.27% | 66.77% | 67.24% | 74.13% | 87.55% | 79.59% | 88.42% | 90.56% |
©Firme.ro
