Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTIV AUTO CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare RO 33327883 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014007712402
EUIDROONRC.J2014007712402
Data înființării30.06.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8553
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Această clasă include de asemenea:
-şcoli de pilotaj şi de navigaţie aeriană şi navală, în vederea obţinerii de certificate şi permise altele decât cele profesionale Această clasă exclude: -şcoli de conducere pentru şoferi profesionişti,
8532
Industrie
învăţământ
Sectorinvatamant
Obiect activitatescoli de conducere (pilotaj)
Informații de contact
AdresaCompozitorilor nr. 1, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
382.902
Profit (Lei)
2.920
Număr angajați
9
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 382.902 | 2.920 | 243 | 133.321 | 95.570 | 62.101 | 24.350 | 9 |
| 2023 | 294.925 | 6.197 | 516 | 54.931 | 57.734 | 16.789 | 21.431 | 8 |
| 2022 | 274.220 | 39.772 | 3.314 | 40.124 | 52.559 | 2.799 | 15.234 | 7 |
| 2021 | 117.460 | 0 | 0 | 89.973 | 46.629 | 18.806 | -24.538 | 9 |
| 2020 | 120.375 | 0 | 0 | 41.771 | 35.314 | 6.811 | 354 | 8 |
| 2019 | 144.070 | 649 | 54 | 39.574 | 14.151 | 49.429 | 45.112 | 4 |
| 2018 | 94.990 | 0 | 0 | 54.129 | 9.151 | 89.441 | 44.463 | 3 |
| 2017 | 139.925 | 92.555 | 7.713 | 27.295 | 10.577 | 85.536 | 68.818 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.99%
Lichiditate curentă
0.47
Viteza rotație active
2.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.99%
Profit net per salariat
324 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.76% | 2.1% | 14.5% | 0% | 0% | 0.45% | 0% | 66.15% |
| Marjă profit brut | 2.32% | 2.98% | 15.48% | 0% | 0% | 1.45% | 0% | 67.58% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.99% | 28.92% | 100% | 0% | 0% | 1.44% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 324 Lei | 775 Lei | 5.682 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 162 Lei | 0 Lei | 18.511 Lei |
Viteza rotație active
2.43
Viteza rotație stocuri
121.4
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.43 | 3.96 | 4.95 | 1.8 | 2.86 | 2.27 | 0.96 | 1.46 |
| Viteza rotație stocuri | 121.4 | 166.34 | 154.66 | 131.83 | 6018.75 | 0 | 193.86 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 6.44 zile | 0 zile | 47.11 zile | 5.55 zile | 0.75 zile | 2.91 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 42.545 Lei | 36.866 Lei | 39.174 Lei | 13.051 Lei | 15.047 Lei | 36.018 Lei | 31.663 Lei | 27.985 Lei |
Lichiditate curentă
0.47
Lichiditate imediată
0.44
Pondere active imobilizate
60.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.47 | 0.31 | 0.07 | 0.21 | 0.16 | 1.25 | 1.65 | 3.13 |
| Lichiditate imediată | 0.44 | 0.27 | 0.03 | 0.2 | 0.16 | 1.25 | 1.64 | 3.13 |
| Pondere active imobilizate | 60.61% | 77.47% | 94.94% | 71.26% | 83.83% | 22.26% | 9.28% | 11% |
| Pondere active circulante | 39.39% | 22.53% | 5.06% | 28.74% | 16.17% | 77.74% | 90.72% | 89% |
©Firme.ro