Companie
Detalii identificare
Nume firmăSĂVESCU RENT A CAR SRL
Cod unic de înregistrare33330773 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1593/2014
EUIDROONRC.J35/1593/2014
Data înființării30.06.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7711
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional pentru următoarele tipuri de vehicule: -autoturisme şi alte autovehicule rutiere uşoare fără şofer (sub 3,5 tone) Această clasă exclude: -închirierea sau leasing-ul autoturismelor sau autovehiculelor rutiere uşoare cu şofer,
4939
4939
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu autoturisme si autovehicule rutiere usoare
Informații de contact
AdresaHuniade nr. 5 Bis, Lugoj, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
66.583
Profit (Lei)
12.322
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 66.583 | 12.322 | 1.027 | 5.775 | 0 | 51.857 | 46.082 | 1 |
| 2024 | 106.619 | 61.135 | 5.095 | 16.034 | 0 | 49.793 | 33.759 | 1 |
| 2023 | 61.660 | 20.537 | 1.711 | 36.169 | 0 | 8.793 | -27.376 | 1 |
| 2022 | 35.731 | 4.161 | 347 | 78.636 | 0 | 30.724 | -47.912 | 1 |
| 2021 | 40.275 | 0 | 0 | 57.664 | 0 | 5.591 | -52.073 | 1 |
| 2020 | 27.428 | 12.989 | 1.082 | 46.000 | 0 | 78 | -45.922 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 59.000 | 0 | 89 | -58.911 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 59.000 | 0 | 212 | -58.788 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 33.683 | 0 | 296 | -33.387 | 1 |
Marja profit net
18.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.74%
Lichiditate curentă
8.98
Viteza rotație active
1.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
18.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26.74%
Profit net per salariat
12.322 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 18.51% | 57.34% | 33.31% | 11.65% | 0% | 47.36% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 19.3% | 57.79% | 34.53% | 12.64% | 0% | 50.39% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 26.74% | 100% | -75.02% | -8.68% | 0% | -28.28% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 12.322 Lei | 61.135 Lei | 20.537 Lei | 4.161 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.28
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
27.76 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.28 | 2.14 | 7.01 | 1.16 | 7.2 | 351.64 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.76 zile | 7.49 zile | 7.06 zile | 71.84 zile | 35.88 zile | 0 zile | 0 | 0 | 0 |