Companie
Detalii identificare
Nume firmăMGD TĂNASE CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 33494555 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/406/2014
EUIDROONRC.J52/406/2014
Data înființării20.08.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaIon Ionescu Brăila nr. 7, Palanca, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
944.408
Profit (Lei)
-109.346
Număr angajați
2
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 944.408 | -109.346 | -9.112 | 1.016.652 | 49.219 | 1.047.606 | 80.173 | 2 |
| 2023 | 524.712 | 0 | 0 | 56.418 | 49.220 | 164.357 | 157.159 | 2 |
| 2022 | 663.125 | 247.734 | 20.645 | 43.023 | 49.219 | 163.849 | 170.045 | 6 |
| 2021 | 729.287 | 0 | 0 | 224.596 | 77.617 | 69.289 | -77.690 | 5 |
| 2020 | 1.612.970 | 203.299 | 16.942 | 203.586 | 106.223 | 55.154 | -42.209 | 6 |
| 2019 | 1.640.255 | 38.551 | 3.213 | 707.243 | 109.896 | 351.839 | -245.508 | 6 |
| 2018 | 784.846 | 21.637 | 1.803 | 890.635 | 53.933 | 552.643 | -284.059 | 4 |
| 2017 | 347.697 | 0 | 0 | 514.035 | 26.367 | 181.972 | -305.696 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-11.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-136.39%
Lichiditate curentă
1.03
Viteza rotație active
0.86
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-11.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-136.39%
Profit net per salariat
-54.673 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -11.58% | 0% | 37.36% | 0% | 12.6% | 2.35% | 2.76% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 38.19% | 0% | 13.57% | 3.35% | 3.89% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -136.39% | 0% | 100% | 0% | -481.65% | -15.7% | -7.62% | 0% |
| Profit net per salariat | -54.673 Lei | 0 Lei | 41.289 Lei | 0 Lei | 33.883 Lei | 6.425 Lei | 5.409 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.86
Viteza rotație stocuri
12.02
Durata medie încasare creanțe
374.09 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.86 | 2.46 | 3.11 | 4.96 | 10 | 3.55 | 1.29 | 1.67 |
| Viteza rotație stocuri | 12.02 | 8.05 | 11.27 | 12.78 | 31.21 | 31.69 | 15.12 | 10.35 |
| Durata medie încasare creanțe | 374.09 zile | 26.05 zile | 1.42 zile | 4.67 zile | 0 zile | 53.08 zile | 226.09 zile | 154.99 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 472.204 Lei | 262.356 Lei | 110.521 Lei | 145.857 Lei | 268.828 Lei | 273.376 Lei | 196.212 Lei | 57.950 Lei |
Lichiditate curentă
1.03
Lichiditate imediată
0.95
Pondere active imobilizate
4.49%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.03 | 2.91 | 3.81 | 0.31 | 0.27 | 0.5 | 0.62 | 0.35 |
| Lichiditate imediată | 0.95 | 1.76 | 2.44 | 0.05 | 0.02 | 0.42 | 0.56 | 0.29 |
| Pondere active imobilizate | 4.49% | 23.05% | 23.1% | 52.83% | 65.82% | 23.8% | 8.89% | 12.66% |
| Pondere active circulante | 95.51% | 76.95% | 76.9% | 47.17% | 34.18% | 76.2% | 91.11% | 87.34% |
©Firme.ro