Companie
Detalii identificare
Nume firmăALECONSTRUCTOCAR SRL
Cod unic de înregistrare33508421 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2490/2014
EUIDROONRC.J12/2490/2014
Data înființării22.08.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaBucium nr. 9, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
83.915
Profit (Lei)
575
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 83.915 | 575 | 48 | 7.536 | 11.359 | 31.661 | 35.484 | 1 |
| 2023 | 92.996 | 18.657 | 1.555 | 4.907 | 15.688 | 43.828 | 54.609 | 1 |
| 2022 | 82.319 | 39.424 | 3.285 | 698 | 20.017 | 81.632 | 100.951 | 0 |
| 2021 | 76.211 | 15.040 | 1.253 | 576 | 24.346 | 37.757 | 61.527 | 0 |
| 2020 | 45.017 | 6.332 | 528 | 1.847 | 11.431 | 46.582 | 46.487 | 0 |
| 2019 | 74.053 | 21.217 | 1.768 | 597 | 15.856 | 52.996 | 68.255 | 0 |
| 2018 | 62.164 | 11.807 | 984 | 568 | 4.687 | 42.919 | 47.038 | 1 |
| 2017 | 93.185 | 34.991 | 2.916 | 955 | 8.704 | 27.482 | 35.231 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.62%
Lichiditate curentă
4.2
Viteza rotație active
1.95
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.62%
Profit net per salariat
575 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.69% | 20.06% | 47.89% | 19.73% | 14.07% | 28.65% | 18.99% | 37.55% |
| Marjă profit brut | 1.71% | 21.06% | 50.89% | 22.36% | 16.86% | 31.82% | 21.99% | 40.55% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.62% | 34.16% | 39.05% | 24.44% | 13.62% | 31.08% | 25.1% | 99.32% |
| Profit net per salariat | 575 Lei | 18.657 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 11.807 Lei | 34.991 Lei |
Viteza rotație active
1.95
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
7.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.95 | 1.56 | 0.81 | 1.23 | 0.78 | 1.08 | 1.31 | 2.58 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.2 zile | 0 zile | 30.72 zile | 21.22 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 83.915 Lei | 92.996 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 62.164 Lei | 93.185 Lei |
Lichiditate curentă
4.2
Lichiditate imediată
4.2
Pondere active imobilizate
26.4%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.2 | 8.93 | 116.95 | 65.55 | 25.22 | 88.77 | 75.56 | 28.78 |
| Lichiditate imediată | 4.2 | 8.93 | 116.95 | 65.55 | 25.22 | 88.77 | 75.56 | 28.78 |
| Pondere active imobilizate | 26.4% | 26.36% | 19.69% | 39.2% | 19.7% | 23.03% | 9.85% | 24.05% |
| Pondere active circulante | 73.6% | 73.64% | 80.31% | 60.8% | 80.3% | 76.97% | 90.15% | 75.95% |
©Firme.ro