Companie
Detalii identificare
Nume firmăGLOBAL TECHIN S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33528747 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014000475388
EUIDROONRC.J2014000475388
Data înființării29.08.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
9.085.770
Profit (Lei)
2.737.300
Număr angajați
13
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 9.085.770 | 2.737.300 | 228.108 | 801.857 | 2.527.596 | 2.406.029 | 4.142.038 | 13 |
| 2023 | 7.890.715 | 854.112 | 71.176 | 1.327.649 | 2.042.101 | 2.108.430 | 2.823.700 | 14 |
| 2022 | 5.679.377 | 533.308 | 44.442 | 2.609.923 | 2.279.692 | 2.838.713 | 2.509.303 | 13 |
| 2021 | 6.670.496 | 1.974.675 | 164.556 | 1.058.112 | 2.419.177 | 4.531.901 | 5.893.496 | 14 |
| 2020 | 4.677.589 | 569.178 | 47.432 | 312.963 | 1.071.652 | 3.160.053 | 3.918.821 | 15 |
| 2019 | 3.047.786 | 606.689 | 50.557 | 194.522 | 1.086.615 | 2.496.459 | 3.388.552 | 13 |
| 2018 | 2.909.740 | 576.707 | 48.059 | 464.874 | 993.694 | 2.252.535 | 2.781.863 | 14 |
| 2017 | 2.770.733 | 638.793 | 53.233 | 535.398 | 1.017.272 | 1.722.808 | 2.205.156 | 15 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.09%
Lichiditate curentă
3
Viteza rotație active
1.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
66.09%
Profit net per salariat
210.562 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.13% | 10.82% | 9.39% | 29.6% | 12.17% | 19.91% | 19.82% | 23.06% |
| Marjă profit brut | 35.84% | 13.78% | 11.28% | 31.29% | 13.09% | 20.91% | 20.82% | 24.71% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 66.09% | 30.25% | 21.25% | 33.51% | 14.52% | 17.9% | 20.73% | 28.97% |
| Profit net per salariat | 210.562 Lei | 61.008 Lei | 41.024 Lei | 141.048 Lei | 37.945 Lei | 46.668 Lei | 41.193 Lei | 42.586 Lei |
Viteza rotație active
1.84
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
43.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.84 | 1.9 | 1.11 | 0.96 | 1.11 | 0.85 | 0.9 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 295.45 | 0 | 0 | 716.62 | 1238.19 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 43.35 zile | 52.86 zile | 82.94 zile | 85.54 zile | 68.99 zile | 136.39 zile | 145.76 zile | 112.11 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 698.905 Lei | 563.623 Lei | 436.875 Lei | 476.464 Lei | 311.839 Lei | 234.445 Lei | 207.839 Lei | 184.716 Lei |
Lichiditate curentă
3
Lichiditate imediată
3
Pondere active imobilizate
51.23%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3 | 1.59 | 1.09 | 4.28 | 10.1 | 12.83 | 4.85 | 3.22 |
| Lichiditate imediată | 3 | 1.59 | 1.08 | 4.28 | 10.1 | 12.81 | 4.84 | 3.22 |
| Pondere active imobilizate | 51.23% | 49.2% | 44.54% | 34.8% | 25.32% | 30.33% | 30.61% | 37.13% |
| Pondere active circulante | 48.77% | 50.8% | 55.46% | 65.2% | 74.68% | 69.67% | 69.39% | 62.87% |
©Firme.ro