Companie
Detalii identificare
Nume firmăNCO ASISTENTA SI CONSULTANTA S.R.L.
Cod unic de înregistrare33548230 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/10286/2014
EUIDROONRC.J40/10286/2014
Data înființării04.09.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaAutomatizării nr. 3B, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
235.705
Profit (Lei)
36.676
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 235.705 | 36.676 | 3.056 | 62.545 | 0 | 99.461 | 36.916 | 1 |
| 2024 | 164.129 | 36.760 | 3.063 | 77.304 | 0 | 114.304 | 37.000 | 1 |
| 2023 | 72.450 | 17.146 | 1.429 | 12.456 | 0 | 29.842 | 17.386 | 1 |
| 2022 | 24.050 | 21.371 | 1.781 | 665 | 0 | 22.276 | 21.611 | 1 |
| 2021 | 30.296 | 24.429 | 2.036 | 1.347 | 0 | 26.016 | 24.669 | 0 |
| 2020 | 10.450 | 9.103 | 759 | 5 | 0 | 9.348 | 9.343 | 0 |
| 2019 | 4.800 | 4.475 | 373 | 94 | 0 | 13.926 | 13.832 | 0 |
| 2018 | 4.825 | 644 | 54 | 13 | 0 | 10.014 | 10.001 | 0 |
| 2017 | 67.252 | 1.980 | 165 | 350 | 0 | 10.697 | 10.347 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.35%
Lichiditate curentă
1.59
Viteza rotație active
2.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.35%
Profit net per salariat
36.676 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.56% | 22.4% | 23.67% | 88.86% | 80.63% | 87.11% | 93.23% | 13.35% | 2.94% |
| Marjă profit brut | 18.45% | 23.36% | 24.63% | 91.29% | 83.58% | 89.86% | 96.23% | 16.35% | 3.52% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.35% | 99.35% | 98.62% | 98.89% | 99.03% | 97.43% | 32.35% | 6.44% | 19.14% |
| Profit net per salariat | 36.676 Lei | 36.760 Lei | 17.146 Lei | 21.371 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 990 Lei |
Viteza rotație active
2.37
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
131.92 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.37 | 1.44 | 2.43 | 1.08 | 1.16 | 1.12 | 0.34 | 0.48 | 6.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 131.92 zile | 196.23 zile | 33.5 zile | 247.38 zile | 145.84 zile | 148.44 zile | 323.25 zile | 324.45 zile | 23.07 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 235.705 Lei | 164.129 Lei | 72.450 Lei | 24.050 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | 33.626 Lei |
Lichiditate curentă
1.59
Lichiditate imediată
1.59
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.59 | 1.48 | 2.4 | 33.5 | 19.31 | 1869.6 | 148.15 | 770.31 | 30.56 |
| Lichiditate imediată | 1.59 | 1.48 | 2.4 | 33.5 | 19.31 | 1869.6 | 148.15 | 770.31 | 30.56 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro