Companie
Detalii identificare
Nume firmăACHA AVB SRL
Cod unic de înregistrare RO 33586101 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2699/2014
EUIDROONRC.J12/2699/2014
Data înființării16.09.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMuscel nr. 5, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
300.576
Profit (Lei)
64.352
Număr angajați
2
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 300.576 | 64.352 | 5.363 | 11.992 | 4.537 | 736.588 | 729.133 | 2 |
| 2023 | 367.814 | 183.874 | 15.323 | 61.698 | 6.050 | 720.428 | 664.780 | 2 |
| 2022 | 403.291 | 267.340 | 22.278 | 49.144 | 0 | 530.050 | 480.906 | 2 |
| 2021 | 240.112 | 131.453 | 10.954 | 126.349 | 0 | 339.915 | 213.566 | 2 |
| 2020 | 151.847 | 22.157 | 1.846 | 70.122 | 0 | 152.235 | 82.113 | 3 |
| 2019 | 254.132 | 131.881 | 10.990 | 153.084 | 0 | 213.042 | 59.958 | 3 |
| 2018 | 311.974 | 51.578 | 4.298 | 243.907 | 0 | 171.985 | -71.922 | 4 |
| 2017 | 45.742 | 0 | 0 | 118.610 | 0 | -4.890 | -123.500 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.83%
Lichiditate curentă
61.42
Viteza rotație active
0.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.83%
Profit net per salariat
32.176 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.41% | 49.99% | 66.29% | 54.75% | 14.59% | 51.89% | 16.53% | 0% |
| Marjă profit brut | 24.41% | 50.99% | 69.29% | 57.21% | 15.59% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.83% | 27.66% | 55.59% | 61.55% | 26.98% | 100% | -71.71% | 0% |
| Profit net per salariat | 32.176 Lei | 91.937 Lei | 133.670 Lei | 65.727 Lei | 7.386 Lei | 43.960 Lei | 12.895 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.41
Viteza rotație stocuri
4.31
Durata medie încasare creanțe
61.63 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.41 | 0.51 | 0.76 | 0.71 | 1 | 1.19 | 1.81 | -9.35 |
| Viteza rotație stocuri | 4.31 | 6 | 6.04 | 3.68 | 2.81 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.63 zile | 281.06 zile | 33.37 zile | 118.94 zile | 156.48 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 150.288 Lei | 183.907 Lei | 201.646 Lei | 120.056 Lei | 50.616 Lei | 84.711 Lei | 77.994 Lei | 15.247 Lei |
Lichiditate curentă
61.42
Lichiditate imediată
55.6
Pondere active imobilizate
0.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 61.42 | 11.68 | 10.79 | 2.69 | 2.17 | 1.39 | 0.71 | -0.04 |
| Lichiditate imediată | 55.6 | 10.68 | 9.43 | 2.17 | 1.4 | 1.39 | 0.71 | -0.04 |
| Pondere active imobilizate | 0.61% | 0.83% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.39% | 99.17% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro