Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIAPLAN SOLUTIONES SRL
Cod unic de înregistrare33592111 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014001299080
EUIDROONRC.J2014001299080
Data înființării17.09.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaPelicanului nr. 6, Loc. Braşov | Municipiul Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
207.429
Profit (Lei)
63.295
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 207.429 | 63.295 | 5.275 | 77.386 | 50.258 | 90.623 | 63.495 | 1 |
| 2023 | 198.825 | 47.974 | 3.998 | 83.922 | 87.320 | 72.807 | 76.205 | 1 |
| 2022 | 163.700 | 18.815 | 1.568 | 117.243 | 126.425 | 38.009 | 47.191 | 1 |
| 2021 | 133.260 | 7.686 | 641 | 142.188 | 155.053 | 55.411 | 68.276 | 1 |
| 2020 | 86.570 | 43.789 | 3.649 | 7.186 | 40.312 | 53.778 | 86.904 | 1 |
| 2019 | 30.948 | 24.567 | 2.047 | 1.244 | 0 | 44.359 | 43.115 | 1 |
| 2018 | 15.495 | 12.772 | 1.064 | 273 | 0 | 18.821 | 18.548 | 0 |
| 2017 | 11.000 | 6.836 | 570 | 2.518 | 0 | 8.294 | 5.776 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.69%
Lichiditate curentă
1.17
Viteza rotație active
1.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.69%
Profit net per salariat
63.295 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.51% | 24.13% | 11.49% | 5.77% | 50.58% | 79.38% | 82.43% | 62.15% |
| Marjă profit brut | 31.44% | 25.11% | 12.47% | 6.68% | 51.58% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.69% | 62.95% | 39.87% | 11.26% | 50.39% | 56.98% | 68.86% | 100% |
| Profit net per salariat | 63.295 Lei | 47.974 Lei | 18.815 Lei | 7.686 Lei | 43.789 Lei | 24.567 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.47
Viteza rotație stocuri
1430.54
Durata medie încasare creanțe
9.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.47 | 1.24 | 1 | 0.63 | 0.92 | 0.7 | 0.82 | 1.33 |
| Viteza rotație stocuri | 1430.54 | 1371.21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.41 zile | 20.29 zile | 16 zile | 19.79 zile | 17.92 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 207.429 Lei | 198.825 Lei | 163.700 Lei | 133.260 Lei | 86.570 Lei | 30.948 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.17
Lichiditate imediată
1.17
Pondere active imobilizate
35.67%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.17 | 0.87 | 0.32 | 0.39 | 7.48 | 35.66 | 68.94 | 3.29 |
| Lichiditate imediată | 1.17 | 0.87 | 0.32 | 0.39 | 7.48 | 35.66 | 68.94 | 3.29 |
| Pondere active imobilizate | 35.67% | 54.53% | 76.88% | 73.67% | 42.84% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 64.33% | 45.47% | 23.12% | 26.33% | 57.16% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro