Companie
Detalii identificare
Nume firmăKOSIRY FOREST CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 33654729 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014001270034
EUIDROONRC.J2014001270034
Data înființării03.10.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaValea Mare Pravăţ, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
816.888
Profit (Lei)
-405.035
Număr angajați
4
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 816.888 | -405.035 | -33.753 | 814.638 | 257.808 | 1.119.144 | 562.314 | 4 |
| 2023 | 2.193.842 | 0 | 0 | 849.595 | 334.955 | 1.481.989 | 967.349 | 6 |
| 2022 | 2.689.185 | 549.012 | 45.751 | 843.996 | 328.796 | 1.536.111 | 1.020.911 | 5 |
| 2021 | 1.672.983 | 272.780 | 22.732 | 670.530 | 176.077 | 966.352 | 471.899 | 6 |
| 2020 | 1.224.653 | 98.157 | 8.180 | 462.343 | 87.461 | 574.002 | 199.120 | 4 |
| 2019 | 1.170.144 | 68.496 | 5.708 | 480.062 | 90.762 | 490.263 | 100.963 | 5 |
| 2018 | 770.678 | 0 | 0 | 559.486 | 109.479 | 482.474 | 32.467 | 4 |
| 2017 | 1.032.495 | 26.086 | 2.174 | 238.015 | 103.001 | 237.272 | 102.258 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-49.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-72.03%
Lichiditate curentă
1.37
Viteza rotație active
0.59
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-49.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-72.03%
Profit net per salariat
-101.259 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -49.58% | 0% | 20.42% | 16.31% | 8.02% | 5.85% | 0% | 2.53% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 21.35% | 17.19% | 9.03% | 6.9% | 0% | 3.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -72.03% | 0% | 53.78% | 57.8% | 49.3% | 67.84% | 0% | 25.51% |
| Profit net per salariat | -101.259 Lei | 0 Lei | 109.802 Lei | 45.463 Lei | 24.539 Lei | 13.699 Lei | 0 Lei | 5.217 Lei |
Viteza rotație active
0.59
Viteza rotație stocuri
0.98
Durata medie încasare creanțe
82.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.59 | 1.21 | 1.44 | 1.46 | 1.85 | 2.01 | 1.3 | 3.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0.98 | 2.3 | 2.47 | 2.9 | 3.51 | 4.3 | 2.58 | 38.92 |
| Durata medie încasare creanțe | 82.58 zile | 82.72 zile | 43.95 zile | 64.02 zile | 27.7 zile | 36.3 zile | 70.38 zile | 45.75 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 204.222 Lei | 365.640 Lei | 537.837 Lei | 278.831 Lei | 306.163 Lei | 234.029 Lei | 192.670 Lei | 206.499 Lei |
Lichiditate curentă
1.37
Lichiditate imediată
0.35
Pondere active imobilizate
18.72%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.37 | 1.74 | 1.82 | 1.44 | 1.24 | 1.02 | 0.86 | 1 |
| Lichiditate imediată | 0.35 | 0.62 | 0.53 | 0.58 | 0.49 | 0.46 | 0.33 | 0.89 |
| Pondere active imobilizate | 18.72% | 18.44% | 17.63% | 15.41% | 13.22% | 15.62% | 18.49% | 30.27% |
| Pondere active circulante | 81.28% | 81.56% | 82.37% | 84.59% | 86.78% | 84.38% | 81.51% | 69.73% |
©Firme.ro