Companie
Detalii identificare
Nume firmăHR CAFFE ESPRESSO SRL
Cod unic de înregistrare33709808 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2014002379350
EUIDROONRC.J2014002379350
Data înființării20.10.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4799
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
-comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produs, în orice mod care nu este inclus în clasele precedente: -prin vânzări directe sau prin intermediul comis-voiajorilor -prin intermediul automatelor de vândut produse etc. -comerţul direct cu combustibil (ulei pentru încălzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clienţilor -activităţi de licitaţii desfăşurate în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul) -comerţul cu amănuntul prin comisionari (în afara magazinelor)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Informații de contact
AdresaElectronicii nr. 5, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
140.642
Profit (Lei)
8.034
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 140.642 | 8.034 | 670 | 69.484 | 89.406 | 89.278 | 111.640 | 1 |
| 2023 | 118.137 | 15.581 | 1.298 | 80.058 | 89.406 | 94.258 | 103.606 | 1 |
| 2022 | 142.293 | 32.336 | 2.695 | 87.690 | 89.406 | 86.309 | 88.025 | 1 |
| 2021 | 103.375 | 34.660 | 2.888 | 101.090 | 89.406 | 67.333 | 55.649 | 1 |
| 2020 | 95.381 | 2.305 | 192 | 128.317 | 90.486 | 61.125 | 23.294 | 1 |
| 2019 | 119.399 | 5.487 | 457 | 118.018 | 92.436 | 46.570 | 20.988 | 1 |
| 2018 | 103.564 | 0 | 0 | 113.128 | 100.954 | 27.676 | 15.502 | 1 |
| 2017 | 74.341 | 13.514 | 1.126 | 27.495 | 22.121 | 23.094 | 17.720 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.2%
Lichiditate curentă
1.28
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.2%
Profit net per salariat
8.034 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.71% | 13.19% | 22.72% | 33.53% | 2.42% | 4.6% | 0% | 18.18% |
| Marjă profit brut | 6.66% | 14.14% | 23.59% | 34.53% | 3.35% | 5.6% | 0% | 19.58% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.2% | 15.04% | 36.74% | 62.28% | 9.9% | 26.14% | 0% | 76.26% |
| Profit net per salariat | 8.034 Lei | 15.581 Lei | 32.336 Lei | 34.660 Lei | 2.305 Lei | 5.487 Lei | 0 Lei | 13.514 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
1.72
Durata medie încasare creanțe
2.36 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 0.64 | 0.81 | 0.66 | 0.63 | 0.86 | 0.81 | 1.64 |
| Viteza rotație stocuri | 1.72 | 1.46 | 1.85 | 1.57 | 1.8 | 2.91 | 4.87 | 3.92 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.36 zile | 3.68 zile | 3.05 zile | 1.24 zile | 1.99 zile | 1.59 zile | 2.96 zile | 4.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 140.642 Lei | 118.137 Lei | 142.293 Lei | 103.375 Lei | 95.381 Lei | 119.399 Lei | 103.564 Lei | 74.341 Lei |
Lichiditate curentă
1.28
Lichiditate imediată
0.11
Pondere active imobilizate
50.04%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.28 | 1.18 | 0.98 | 0.67 | 0.48 | 0.39 | 0.24 | 0.84 |
| Lichiditate imediată | 0.11 | 0.17 | 0.11 | 0.01 | 0.06 | 0.05 | 0.06 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 50.04% | 48.68% | 50.88% | 57.04% | 59.68% | 66.5% | 78.48% | 48.92% |
| Pondere active circulante | 49.96% | 51.32% | 49.12% | 42.96% | 40.32% | 33.5% | 21.52% | 51.08% |
©Firme.ro