Companie
Detalii identificare
Nume firmăMECASI TIPO S.R.L.
Cod unic de înregistrare33868056 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ15/692/2014
EUIDROONRC.J15/692/2014
Data înființării04.12.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1812
Această clasă include:
-tipărirea revistelor şi a altor publicaţii periodice, care apar mai rar de patru ori pe săptămână -tipărirea de cărţi şi broşuri, partituri şi manuscrise muzicale, hărţi, atlase, afişe, cataloage publicitare, prospecte şi alte tipărituri publicitare, timbre poştale şi fiscale, bilete de bancă, cecuri şi alte titluri fiduciare, carduri, albume, agende, calendare şi alte imprimate comerciale, produse de papetărie personalizate şi alte imprimate, tipărire efectuată cu ajutorul presei de tipar înalt, a offset-ului, a fotogravurii, a imprimării flexografice, serigrafice şi a altor prese de tipărit, maşini de multiplicat, imprimante de calculator, maşini de tipărit in relief, inclusiv maşini de tipărire rapida -tipărirea direct pe suport textil, pe material plastic, pe sticlă, metal, lemn si ceramică Materialul tipărit poseda dreptul de reproducere (copyright).
Această clasă include de asemenea:
-tipărirea de etichete şi plăcuţe metalice prin litografiere, gravare, tipărire flexografică, şi alte metode Aceasta clasă exclude: -imprimarea materialelor textile şi a articolelor de îmbrăcăminte,
1330 -fabricarea articolelor de papetărie (agende, registre, registre de conturi, formulare comerciale, etc) atunci când informaţia tipărită nu este principala caracteristică,
1723 -activităţi de editare, publicare,
581
-tipărirea revistelor şi a altor publicaţii periodice, care apar mai rar de patru ori pe săptămână -tipărirea de cărţi şi broşuri, partituri şi manuscrise muzicale, hărţi, atlase, afişe, cataloage publicitare, prospecte şi alte tipărituri publicitare, timbre poştale şi fiscale, bilete de bancă, cecuri şi alte titluri fiduciare, carduri, albume, agende, calendare şi alte imprimate comerciale, produse de papetărie personalizate şi alte imprimate, tipărire efectuată cu ajutorul presei de tipar înalt, a offset-ului, a fotogravurii, a imprimării flexografice, serigrafice şi a altor prese de tipărit, maşini de multiplicat, imprimante de calculator, maşini de tipărit in relief, inclusiv maşini de tipărire rapida -tipărirea direct pe suport textil, pe material plastic, pe sticlă, metal, lemn si ceramică Materialul tipărit poseda dreptul de reproducere (copyright).
Această clasă include de asemenea:
-tipărirea de etichete şi plăcuţe metalice prin litografiere, gravare, tipărire flexografică, şi alte metode Aceasta clasă exclude: -imprimarea materialelor textile şi a articolelor de îmbrăcăminte,
1330 -fabricarea articolelor de papetărie (agende, registre, registre de conturi, formulare comerciale, etc) atunci când informaţia tipărită nu este principala caracteristică,
1723 -activităţi de editare, publicare,
581
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorTiparire si reproducerea pe suporti a inregistrarilor
Obiect activitateAlte activitati de tiparire n.c.a.
Informații de contact
AdresaÎnv. Ion Mihăescu nr. 236, Viişoara, Dâmboviţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
236.987
Profit (Lei)
113.444
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 236.987 | 113.444 | 9.454 | 4.888 | 0 | 186.847 | 181.959 | 1 |
| 2024 | 231.025 | 102.709 | 8.559 | 3.913 | 0 | 175.137 | 171.224 | 1 |
| 2023 | 165.990 | 69.214 | 5.768 | 3.792 | 0 | 81.521 | 77.729 | 1 |
| 2022 | 204.221 | 165.030 | 13.753 | 1.346 | 152 | 174.739 | 173.545 | 1 |
| 2021 | 150.607 | 119.382 | 9.949 | 1.306 | 758 | 128.445 | 127.897 | 0 |
| 2020 | 162.764 | 124.006 | 10.334 | 1.505 | 1.364 | 132.662 | 132.521 | 0 |
| 2019 | 170.946 | 131.991 | 10.999 | 1.738 | 1.970 | 140.274 | 140.506 | 0 |
| 2018 | 142.208 | 103.129 | 8.594 | 1.263 | 2.576 | 110.331 | 111.644 | 0 |
| 2017 | 57.436 | 39.464 | 3.289 | 873 | 3.182 | 45.670 | 47.979 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
47.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.35%
Lichiditate curentă
38.23
Viteza rotație active
1.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
47.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62.35%
Profit net per salariat
113.444 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 47.87% | 44.46% | 41.7% | 80.81% | 79.27% | 76.19% | 77.21% | 72.52% | 68.71% |
| Marjă profit brut | 48.82% | 45.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 62.35% | 59.99% | 89.05% | 95.09% | 93.34% | 93.57% | 93.94% | 92.37% | 82.25% |
| Profit net per salariat | 113.444 Lei | 102.709 Lei | 69.214 Lei | 165.030 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.27
Viteza rotație stocuri
16.37
Durata medie încasare creanțe
111.08 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.27 | 1.32 | 2.04 | 1.17 | 1.17 | 1.21 | 1.2 | 1.26 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 16.37 | 63.7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 111.08 zile | 22.78 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 236.987 Lei | 231.025 Lei | 165.990 Lei | 204.221 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
38.23
Lichiditate imediată
35.26
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 38.23 | 44.76 | 21.5 | 129.82 | 98.35 | 88.15 | 80.71 | 87.36 | 52.31 |
| Lichiditate imediată | 35.26 | 43.83 | 21.5 | 129.82 | 98.35 | 88.15 | 80.71 | 87.36 | 52.31 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0.09% | 0.59% | 1.02% | 1.38% | 2.28% | 6.51% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 99.91% | 99.41% | 98.98% | 98.62% | 97.72% | 93.49% |
©Firme.ro