Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATRIX ROAD CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 33931935 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ30/815/2014
EUIDROONRC.J30/815/2014
Data înființării29.12.2014 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaVasile Alecsandri nr. 5, Carei, Satu Mare
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
4.782.349
Profit (Lei)
2.422
Număr angajați
11
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.782.349 | 2.422 | 202 | 4.979.212 | 6.352.581 | 2.562.839 | 3.354.460 | 11 |
| 2024 | 13.399.158 | 5.241.520 | 436.793 | 9.936.271 | 5.000.027 | 10.758.509 | 5.241.760 | 12 |
| 2023 | 2.842.452 | 175.278 | 14.607 | 3.012.490 | 2.726.217 | 888.739 | 602.884 | 8 |
| 2022 | 1.529.728 | 47.146 | 3.929 | 1.393.101 | 1.139.432 | 680.821 | 427.606 | 8 |
| 2021 | 1.852.873 | 371.902 | 30.992 | 808.498 | 521.012 | 1.967.947 | 1.680.461 | 11 |
| 2020 | 2.202.708 | 202.324 | 16.860 | 1.127.272 | 629.364 | 1.806.091 | 1.308.558 | 9 |
| 2019 | 2.221.415 | 391.018 | 32.585 | 907.264 | 774.237 | 1.238.673 | 1.106.235 | 10 |
| 2018 | 1.834.092 | 106.925 | 8.910 | 1.357.115 | 990.285 | 1.130.393 | 764.217 | 7 |
| 2017 | 1.424.351 | 20.613 | 1.718 | 1.040.143 | 1.223.681 | 473.753 | 657.291 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.07%
Lichiditate curentă
0.51
Viteza rotație active
0.54
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.07%
Profit net per salariat
220 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.05% | 39.12% | 6.17% | 3.08% | 20.07% | 9.19% | 17.6% | 5.83% | 1.45% |
| Marjă profit brut | 0.71% | 46.34% | 6.93% | 4.04% | 20.83% | 10.04% | 18.63% | 6.83% | 2.28% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.07% | 100% | 29.07% | 11.03% | 22.13% | 15.46% | 35.35% | 13.99% | 3.14% |
| Profit net per salariat | 220 Lei | 436.793 Lei | 21.910 Lei | 5.893 Lei | 33.809 Lei | 22.480 Lei | 39.102 Lei | 15.275 Lei | 3.436 Lei |
Viteza rotație active
0.54
Viteza rotație stocuri
183.41
Durata medie încasare creanțe
185.09 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.54 | 0.85 | 0.79 | 0.84 | 0.74 | 0.9 | 1.1 | 0.86 | 0.84 |
| Viteza rotație stocuri | 183.41 | 601.78 | 16.17 | 21.17 | 8.32 | 96.09 | 96.68 | 80.42 | 61.08 |
| Durata medie încasare creanțe | 185.09 zile | 292.08 zile | 91.53 zile | 145.02 zile | 343.27 zile | 295.04 zile | 199.21 zile | 219.98 zile | 115.28 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 434.759 Lei | 1.116.597 Lei | 355.307 Lei | 191.216 Lei | 168.443 Lei | 244.745 Lei | 222.142 Lei | 262.013 Lei | 237.392 Lei |
Lichiditate curentă
0.51
Lichiditate imediată
0.51
Pondere active imobilizate
71.25%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.51 | 1.08 | 0.3 | 0.49 | 2.43 | 1.6 | 1.37 | 0.83 | 0.46 |
| Lichiditate imediată | 0.51 | 1.08 | 0.24 | 0.44 | 2.16 | 1.58 | 1.34 | 0.82 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 71.25% | 31.73% | 75.41% | 62.6% | 20.93% | 25.84% | 38.46% | 46.7% | 72.09% |
| Pondere active circulante | 28.75% | 68.27% | 24.59% | 37.4% | 79.07% | 74.16% | 61.54% | 53.3% | 27.91% |
©Firme.ro