Companie
Detalii identificare
Nume firmăMG METAL LINK SRL
Cod unic de înregistrare RO 33939904 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000007032
EUIDROONRC.J2015000007032
Data înființării06.01.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
AdresaFilofteia Popescu nr. 1, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.716.309
Profit (Lei)
181.942
Număr angajați
6
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.716.309 | 181.942 | 15.162 | 428.384 | 463.443 | 1.224.356 | 1.259.415 | 6 |
| 2023 | 1.586.706 | 467.149 | 38.929 | 137.487 | 513.037 | 1.028.010 | 1.403.560 | 5 |
| 2022 | 987.353 | 192.130 | 16.011 | 95.815 | 185.735 | 846.491 | 936.411 | 4 |
| 2021 | 1.100.155 | 320.763 | 26.730 | 56.990 | 223.517 | 577.754 | 744.281 | 4 |
| 2020 | 1.039.491 | 348.329 | 29.027 | 52.021 | 87.851 | 492.989 | 528.819 | 4 |
| 2019 | 594.500 | 0 | 0 | 19.270 | 81.326 | 255.434 | 317.490 | 5 |
| 2018 | 604.768 | 89.399 | 7.450 | 14.135 | 43.077 | 356.707 | 385.649 | 4 |
| 2017 | 794.284 | 292.246 | 24.354 | 68.321 | 43.311 | 400.168 | 376.250 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.45%
Lichiditate curentă
2.86
Viteza rotație active
1.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.45%
Profit net per salariat
30.324 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.7% | 29.44% | 19.46% | 29.16% | 33.51% | 0% | 14.78% | 36.79% |
| Marjă profit brut | 9.46% | 30.22% | 20.31% | 30.14% | 34.44% | 0% | 15.78% | 37.79% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.45% | 33.28% | 20.52% | 43.1% | 65.87% | 0% | 23.18% | 77.67% |
| Profit net per salariat | 30.324 Lei | 93.430 Lei | 48.033 Lei | 80.191 Lei | 87.082 Lei | 0 Lei | 22.350 Lei | 73.062 Lei |
Viteza rotație active
1.61
Viteza rotație stocuri
271.98
Durata medie încasare creanțe
122.57 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.61 | 1.03 | 0.96 | 1.37 | 1.79 | 1.77 | 1.51 | 1.79 |
| Viteza rotație stocuri | 271.98 | 54.5 | 14.65 | 55.07 | 6.92 | 62.64 | 46.55 | 33.94 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.57 zile | 132.91 zile | 98.36 zile | 67.42 zile | 104.89 zile | 110.16 zile | 39.37 zile | 46.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 452.718 Lei | 317.341 Lei | 246.838 Lei | 275.039 Lei | 259.873 Lei | 118.900 Lei | 151.192 Lei | 198.571 Lei |
Lichiditate curentă
2.86
Lichiditate imediată
2.83
Pondere active imobilizate
27.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.86 | 7.48 | 8.83 | 10.14 | 9.48 | 13.26 | 25.24 | 5.86 |
| Lichiditate imediată | 2.83 | 7.27 | 8.13 | 9.79 | 6.59 | 12.76 | 24.32 | 5.51 |
| Pondere active imobilizate | 27.46% | 33.29% | 17.99% | 27.9% | 15.12% | 24.15% | 10.78% | 9.77% |
| Pondere active circulante | 72.54% | 66.71% | 82.01% | 72.1% | 84.88% | 75.85% | 89.22% | 90.23% |
©Firme.ro