Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRANS WOOD EXPO SRL
Cod unic de înregistrare RO 34013145 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ4/86/2015
EUIDROONRC.J4/86/2015
Data înființării26.01.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1610
Această clasă include:
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
-tăierea, rindeluirea şi prelucrarea mecanică a lemnului -fasonarea buştenilor prin debitare, cojire şi aşchiere -fabricarea traverselor de cale ferată din lemn -fabricarea podelelor din lemn, neasamblate -obţinerea talaşului, făinii de lemn, aşchiilor, particulelor de lemn
Această clasă include de asemenea:
-uscarea lemnului -impregnarea sau tratarea chimică a lemnului cu conservanţi sau alte materiale Această clasă exclude: -exploatarea forestieră şi producţia de lemn brut,
0220. -fabricarea foilor de furnir suficient de subţiri pentru a fi utilizate în placarea scândurilor, a panourilor, în obţinerea panelului
1621 -fabricarea şindrilei, a cofrajelor,
1623 -lemnul de foc sau brichete din lemn,
1629
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorPrelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn si pluta, cu exceptia mobilei; fabricarea articolelor din paie si din alte materiale vegetale impletite
Obiect activitateTaierea si rindeluirea lemnului
Informații de contact
AdresaNicolae Bălcescu nr. 1222-1224, Nicolae Bălcescu, Bacău
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
77.633
Profit (Lei)
-182.824
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 77.633 | -182.824 | -15.235 | 641.652 | 49.652 | 513.541 | -68.874 | 1 |
| 2024 | 82.028 | -273.246 | -22.771 | 697.184 | 271.744 | 525.699 | 113.950 | 2 |
| 2023 | 942.362 | 397.813 | 33.151 | 700.881 | 394.757 | 679.298 | 387.197 | 5 |
| 2022 | 185.380 | 0 | 0 | 359.763 | 144.066 | 195.927 | -10.617 | 3 |
| 2021 | 183.196 | 0 | 0 | 201.842 | 161.544 | 173.715 | 133.417 | 3 |
| 2020 | 210.412 | 96.173 | 8.014 | 237.098 | 119.840 | 291.349 | 174.091 | 1 |
| 2019 | 161.594 | 1.297 | 108 | 181.735 | 91.639 | 168.014 | 77.918 | 1 |
| 2018 | 153.190 | 402 | 34 | 135.267 | 109.812 | 72.565 | 76.622 | 1 |
| 2017 | 197.821 | 65.794 | 5.483 | 161.464 | 139.010 | 98.674 | 76.220 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-235.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.8
Viteza rotație active
0.14
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-235.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-182.824 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -235.5% | -333.11% | 42.21% | 0% | 0% | 45.71% | 0.8% | 0.26% | 33.26% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 43.19% | 0% | 0% | 48.71% | 3.45% | 1.68% | 37.18% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -239.79% | 100% | 0% | 0% | 55.24% | 1.66% | 0.52% | 86.32% |
| Profit net per salariat | -182.824 Lei | -136.623 Lei | 79.563 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 96.173 Lei | 1.297 Lei | 402 Lei | 32.897 Lei |
Viteza rotație active
0.14
Viteza rotație stocuri
330.35
Durata medie încasare creanțe
2282.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.14 | 0.1 | 0.88 | 0.55 | 0.55 | 0.51 | 0.62 | 0.84 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 330.35 | 349.06 | 65.41 | 2.02 | 5.68 | 6.52 | 2.52 | 4.64 | 6.85 |
| Durata medie încasare creanțe | 2282.42 zile | 2268.63 zile | 238.13 zile | 111.6 zile | 80.43 zile | 107.21 zile | 85.74 zile | 26.41 zile | 28.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 77.633 Lei | 41.014 Lei | 188.472 Lei | 61.793 Lei | 61.065 Lei | 210.412 Lei | 161.594 Lei | 153.190 Lei | 98.911 Lei |
Lichiditate curentă
0.8
Lichiditate imediată
0.8
Pondere active imobilizate
8.82%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.8 | 0.75 | 0.97 | 0.54 | 0.86 | 1.23 | 0.92 | 0.54 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 0.8 | 0.75 | 0.95 | 0.29 | 0.7 | 1.09 | 0.57 | 0.29 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 8.82% | 34.08% | 36.75% | 42.37% | 48.18% | 29.14% | 35.29% | 60.21% | 58.49% |
| Pondere active circulante | 91.18% | 65.92% | 63.25% | 57.63% | 51.82% | 70.86% | 64.71% | 39.79% | 41.51% |
©Firme.ro