Companie
Detalii identificare
Nume firmăTUAN PHAT COMERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 34079794 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015001512405
EUIDROONRC.J2015001512405
Data înființării10.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4642
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei
Informații de contact
AdresaColentina nr. 16, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
421.080
Profit (Lei)
-69.941
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 421.080 | -69.941 | -5.828 | 97.134 | 1.641 | 138.496 | 43.003 | 1 |
| 2023 | 392.273 | 54.477 | 4.540 | 25.417 | 5.647 | 132.714 | 112.944 | 1 |
| 2022 | 360.845 | 50.077 | 4.173 | 33.971 | 8.105 | 349.548 | 323.682 | 1 |
| 2021 | 338.519 | 36.167 | 3.014 | 19.066 | 19.418 | 273.253 | 273.605 | 1 |
| 2020 | 238.293 | 27.481 | 2.290 | 8.385 | 32.543 | 213.280 | 237.438 | 1 |
| 2019 | 309.236 | 46.890 | 3.908 | 16.571 | 48.540 | 177.988 | 209.957 | 2 |
| 2018 | 339.539 | 96.408 | 8.034 | 64.149 | 66.364 | 160.852 | 163.067 | 1 |
| 2017 | 342.184 | 75.744 | 6.312 | 19.341 | 4.204 | 81.797 | 66.660 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-162.64%
Lichiditate curentă
1.43
Viteza rotație active
3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-16.61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-162.64%
Profit net per salariat
-69.941 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -16.61% | 13.89% | 13.88% | 10.68% | 11.53% | 15.16% | 28.39% | 22.14% |
| Marjă profit brut | 0% | 14.87% | 14.75% | 11.68% | 12.56% | 16.16% | 29.39% | 23.14% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -162.64% | 48.23% | 15.47% | 13.22% | 11.57% | 22.33% | 59.12% | 100% |
| Profit net per salariat | -69.941 Lei | 54.477 Lei | 50.077 Lei | 36.167 Lei | 27.481 Lei | 23.445 Lei | 96.408 Lei | 37.872 Lei |
Viteza rotație active
3
Viteza rotație stocuri
4.37
Durata medie încasare creanțe
2.79 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3 | 2.84 | 1.01 | 1.16 | 0.97 | 1.37 | 1.49 | 3.98 |
| Viteza rotație stocuri | 4.37 | 4.82 | 3.67 | 4.03 | 2.27 | 2.89 | 3.3 | 5.39 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.79 zile | 0 zile | 22.42 zile | 8.13 zile | 20.25 zile | 26.69 zile | 40.22 zile | 9.06 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 421.080 Lei | 392.273 Lei | 360.845 Lei | 338.519 Lei | 238.293 Lei | 154.618 Lei | 339.539 Lei | 171.092 Lei |
Lichiditate curentă
1.43
Lichiditate imediată
0.43
Pondere active imobilizate
1.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.43 | 5.22 | 10.29 | 14.33 | 25.44 | 10.74 | 2.51 | 4.23 |
| Lichiditate imediată | 0.43 | 2.02 | 7.39 | 9.92 | 12.92 | 4.28 | 0.91 | 0.95 |
| Pondere active imobilizate | 1.17% | 4.08% | 2.27% | 6.63% | 13.24% | 21.43% | 29.21% | 4.89% |
| Pondere active circulante | 98.83% | 95.92% | 97.73% | 93.37% | 86.76% | 78.57% | 70.79% | 95.11% |
©Firme.ro