Companie
Detalii identificare
Nume firmăRONCOM TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 34096574 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ5/231/2015
EUIDROONRC.J5/231/2015
Data înființării12.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5229
Această clasă include:
-expedierea mărfurilor -aranjarea sau organizarea operaţiunilor de transport, rutier, maritim, aerian sau pe calea ferată -organizarea expedierilor de marfă individuale sau în grup (inclusiv ridicarea şi livrarea mărfurilor şi gruparea expedierilor) - procurarea şi emiterea documentelor de transport şi a documentelor de expediţie (scrisori de trăsură) -activităţi ale agenţilor vamali -activităţi ale agenţilor de exemplupediere a mărfurilor maritime şi aeriene -activităţi ale brokerilor pentru spaţii pe nave şi aeronave -activităţi de manipulare a mărfurilor, de exemplu ambalarea temporară în lăzi pentru unicul scop al protejării mărfurilor în timpul tranzitului, despachetarea din lăzi, extragerea de eşantioane, cântărirea mărfurilor Această clasă exclude: -activităţi de curierat,
5320 -activităţile de asigurare pentru transportul cu autovehicule, transportul maritim şi aerian,
6512 -activităţi ale agenţiilor de voiaj,
7911 -activităţi ale tur-operatorilor,
7912 -activităţi de asistenţă turistică,
7990
-expedierea mărfurilor -aranjarea sau organizarea operaţiunilor de transport, rutier, maritim, aerian sau pe calea ferată -organizarea expedierilor de marfă individuale sau în grup (inclusiv ridicarea şi livrarea mărfurilor şi gruparea expedierilor) - procurarea şi emiterea documentelor de transport şi a documentelor de expediţie (scrisori de trăsură) -activităţi ale agenţilor vamali -activităţi ale agenţilor de exemplupediere a mărfurilor maritime şi aeriene -activităţi ale brokerilor pentru spaţii pe nave şi aeronave -activităţi de manipulare a mărfurilor, de exemplu ambalarea temporară în lăzi pentru unicul scop al protejării mărfurilor în timpul tranzitului, despachetarea din lăzi, extragerea de eşantioane, cântărirea mărfurilor Această clasă exclude: -activităţi de curierat,
5320 -activităţile de asigurare pentru transportul cu autovehicule, transportul maritim şi aerian,
6512 -activităţi ale agenţiilor de voiaj,
7911 -activităţi ale tur-operatorilor,
7912 -activităţi de asistenţă turistică,
7990
Industrie
Transport şi depozitare
SectorDepozitare si activitati auxiliare pentru transporturi
Obiect activitateAlte activitati anexe transporturilor
Informații de contact
AdresaŞtefan Cel Mare nr. 71, Oradea, Bihor
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
345.998
Profit (Lei)
6.828
Număr angajați
2
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 345.998 | 6.828 | 569 | 29.999 | 13.660 | 71.073 | 78.135 | 2 |
| 2023 | 278.071 | 323 | 27 | 81.038 | 27.724 | 124.621 | 71.307 | 2 |
| 2022 | 273.070 | 37.850 | 3.154 | 40.408 | 35.152 | 76.240 | 70.984 | 2 |
| 2021 | 264.746 | 2.461 | 205 | 184.487 | 54.317 | 18.045 | 33.134 | 2 |
| 2020 | 276.057 | 1.293 | 108 | 168.399 | 74.751 | 42.084 | 30.673 | 2 |
| 2019 | 745.519 | 1.868 | 156 | 220.928 | 113.489 | 74.636 | 29.380 | 3 |
| 2018 | 591.107 | 2.719 | 227 | 219.189 | 134.402 | 112.299 | 27.512 | 4 |
| 2017 | 668.931 | 15.134 | 1.261 | 128.390 | 33.504 | 119.679 | 24.793 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.74%
Lichiditate curentă
2.37
Viteza rotație active
4.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.74%
Profit net per salariat
3.414 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.97% | 0.12% | 13.86% | 0.93% | 0.47% | 0.25% | 0.46% | 2.26% |
| Marjă profit brut | 2.54% | 1.12% | 14.86% | 1.93% | 1.4% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.74% | 0.45% | 53.32% | 7.43% | 4.22% | 6.36% | 9.88% | 61.04% |
| Profit net per salariat | 3.414 Lei | 162 Lei | 18.925 Lei | 1.231 Lei | 647 Lei | 623 Lei | 680 Lei | 3.784 Lei |
Viteza rotație active
4.08
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
21.48 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.08 | 1.83 | 2.45 | 3.66 | 2.36 | 3.96 | 2.4 | 4.37 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 21.48 zile | 75.54 zile | 45.43 zile | 20.08 zile | 41.36 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 172.999 Lei | 139.036 Lei | 136.535 Lei | 132.373 Lei | 138.029 Lei | 248.506 Lei | 147.777 Lei | 167.233 Lei |
Lichiditate curentă
2.37
Lichiditate imediată
2.37
Pondere active imobilizate
16.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.37 | 1.54 | 1.89 | 0.1 | 0.25 | 0.34 | 0.51 | 0.93 |
| Lichiditate imediată | 2.37 | 1.54 | 1.89 | 0.1 | 0.25 | 0.34 | 0.51 | 0.93 |
| Pondere active imobilizate | 16.12% | 18.2% | 31.56% | 75.06% | 63.98% | 60.33% | 54.48% | 21.87% |
| Pondere active circulante | 83.88% | 81.8% | 68.44% | 24.94% | 36.02% | 39.67% | 45.52% | 78.13% |
©Firme.ro