Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERENO BIO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 34102196 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/349/2015
EUIDROONRC.J35/349/2015
Data înființării13.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMoise Doboşan nr. 5, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.114.595
Profit (Lei)
-1.514.441
Număr angajați
4
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.114.595 | -1.514.441 | -126.203 | 8.971.179 | 2.400.513 | 2.770.869 | -5.296.376 | 4 |
| 2024 | 472.859 | -3.472.563 | -289.380 | 8.423.771 | 397.725 | 10.774.951 | -3.781.935 | 6 |
| 2023 | 469.881 | 0 | 0 | 15.835.308 | 1.647.925 | 13.878.011 | -309.372 | 5 |
| 2022 | 1.026.867 | 28.533 | 2.378 | 9.210.386 | 2.212.094 | 7.782.748 | 784.456 | 5 |
| 2021 | 3.709.739 | 54.702 | 4.559 | 8.564.754 | 2.443.638 | 6.955.197 | 834.081 | 7 |
| 2020 | 1.225.244 | 524.394 | 43.700 | 7.371.191 | 2.593.978 | 5.556.592 | 779.379 | 6 |
| 2019 | 373.189 | 0 | 0 | 4.676.099 | 2.341.144 | 2.589.940 | 254.985 | 2 |
| 2018 | 533.778 | 495.773 | 41.314 | 271.443 | 191.269 | 557.862 | 477.688 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 18.357 | 0 | 273 | -18.084 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-135.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.59%
Lichiditate curentă
0.31
Viteza rotație active
0.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-135.87%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.59%
Profit net per salariat
-378.610 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -135.87% | -734.38% | 0% | 2.78% | 1.47% | 42.8% | 0% | 92.88% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 3.49% | 1.98% | 44% | 0% | 95.7% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.59% | 91.82% | 0% | 3.64% | 6.56% | 67.28% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -378.610 Lei | -578.761 Lei | 0 Lei | 5.707 Lei | 7.815 Lei | 87.399 Lei | 0 Lei | 495.773 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.22
Viteza rotație stocuri
4.48
Durata medie încasare creanțe
805.03 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.22 | 0.04 | 0.03 | 0.1 | 0.39 | 0.15 | 0.08 | 0.71 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 4.48 | 0.38 | 0.15 | 0.26 | 1.43 | 0.46 | 0.51 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 805.03 zile | 7279.5 zile | 8244.56 zile | 1322.19 zile | 399.47 zile | 843.45 zile | 1816.83 zile | 380.81 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 278.649 Lei | 78.810 Lei | 93.976 Lei | 205.373 Lei | 529.963 Lei | 204.207 Lei | 186.595 Lei | 533.778 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.31
Lichiditate imediată
0.28
Pondere active imobilizate
46.42%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.31 | 1.28 | 0.88 | 0.84 | 0.81 | 0.75 | 0.55 | 2.06 | 0.01 |
| Lichiditate imediată | 0.28 | 1.13 | 0.67 | 0.41 | 0.51 | 0.39 | 0.4 | 2.06 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 46.42% | 3.56% | 10.61% | 22.13% | 26% | 31.83% | 47.48% | 25.53% | 0% |
| Pondere active circulante | 53.58% | 96.44% | 89.39% | 77.87% | 74% | 68.17% | 52.52% | 74.47% | 100% |
©Firme.ro