Companie
Detalii identificare
Nume firmăVISION BIZ SRL
Cod unic de înregistrare RO 34136636 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2106/2015
EUIDROONRC.J40/2106/2015
Data înființării23.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8230
Această clasă include organizarea, promovarea şi/sau administrarea de evenimente, cum ar fi congrese, convenţii, conferinţe şi întruniri, fie că include sau nu administrarea şi asigurarea personalului necesar pentru a opera facilităţile în care au loc aceste evenimente.
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de secretariat, servicii suport si alte activitati de servicii prestate in principal intreprinderilor
Obiect activitateActivitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor
Informații de contact
AdresaAmiral Constantin Bălescu nr. 20, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
155.704
Profit (Lei)
53.544
Număr angajați
1
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 155.704 | 53.544 | 4.462 | 733.055 | 950.476 | 23.089 | 240.510 | 1 |
| 2023 | 175.062 | 77.641 | 6.470 | 898.000 | 968.943 | 116.023 | 186.966 | 1 |
| 2022 | 175.857 | 91.616 | 7.635 | 924.292 | 980.938 | 52.679 | 109.325 | 1 |
| 2021 | 156.986 | 59.455 | 4.955 | 47.648 | 622 | 64.735 | 17.709 | 2 |
| 2020 | 45.579 | 0 | 0 | 88.011 | 622 | 45.644 | -41.745 | 1 |
| 2019 | 189.800 | 34.796 | 2.900 | 89.774 | 622 | 48.328 | -40.824 | 1 |
| 2018 | 26.155 | 1.624 | 135 | 86.640 | 622 | 10.399 | -75.619 | 0 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 81.186 | 3.019 | 923 | -77.244 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.26%
Lichiditate curentă
0.03
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22.26%
Profit net per salariat
53.544 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.39% | 44.35% | 52.1% | 37.87% | 0% | 18.33% | 6.21% | 0% |
| Marjă profit brut | 35.29% | 45.35% | 52.9% | 38.85% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 22.26% | 41.53% | 83.8% | 100% | 0% | -85.23% | -2.15% | 0% |
| Profit net per salariat | 53.544 Lei | 77.641 Lei | 91.616 Lei | 29.728 Lei | 0 Lei | 34.796 Lei | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
26.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.16 | 0.17 | 2.4 | 0.99 | 3.88 | 2.37 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 251.16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 26.15 zile | 38.75 zile | 15.8 zile | 13.83 zile | 47.56 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 155.704 Lei | 175.062 Lei | 175.857 Lei | 78.493 Lei | 45.579 Lei | 189.800 Lei | n/a | 0 Lei |
Lichiditate curentă
0.03
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
97.63%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.03 | 0.13 | 0.06 | 1.36 | 0.52 | 0.54 | 0.12 | 0.01 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.13 | 0.06 | 1.36 | 0.52 | 0.54 | 0.12 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 97.63% | 89.31% | 94.9% | 0.95% | 1.34% | 1.27% | 5.64% | 76.59% |
| Pondere active circulante | 2.37% | 10.69% | 5.1% | 99.05% | 98.66% | 98.73% | 94.36% | 23.41% |
©Firme.ro