Companie
Detalii identificare
Nume firmăPINOR JICU SRL
Cod unic de înregistrare34155069 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/2279/2015
EUIDROONRC.J40/2279/2015
Data înființării25.02.2015 - 11 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaGriviţei nr. 242, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
50.274
Profit (Lei)
20.422
Număr angajați
0
Vechime
11 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 50.274 | 20.422 | 1.702 | 1.152 | 7.527 | 34.994 | 41.369 | 0 |
| 2023 | 44.160 | 11.166 | 931 | 1.035 | 8.349 | 13.633 | 20.947 | 0 |
| 2022 | 40.166 | 0 | 0 | 359 | 3.288 | 6.852 | 9.781 | 0 |
| 2021 | 35.466 | 6.371 | 531 | 383 | 0 | 14.039 | 13.656 | 0 |
| 2020 | 29.259 | 4.663 | 389 | 315 | 0 | 7.600 | 7.285 | 0 |
| 2019 | 26.776 | 282 | 24 | 2.802 | 0 | 5.423 | 2.621 | 0 |
| 2018 | 22.793 | 293 | 24 | 235 | 0 | 2.574 | 2.339 | 0 |
| 2017 | 24.443 | 1.233 | 103 | 2.930 | 0 | 4.976 | 2.046 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.37%
Lichiditate curentă
30.38
Viteza rotație active
1.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.62%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49.37%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.62% | 25.29% | 0% | 17.96% | 15.94% | 1.05% | 1.29% | 5.04% |
| Marjă profit brut | 48.36% | 32.2% | 0% | 20.96% | 18.94% | 4.05% | 4.3% | 8.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 49.37% | 53.31% | 0% | 46.65% | 64.01% | 10.76% | 12.53% | 60.26% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 1.233 Lei |
Viteza rotație active
1.18
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
132.62 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.18 | 2.01 | 3.96 | 2.53 | 3.85 | 4.94 | 8.86 | 4.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 132.62 zile | 32.01 zile | 20.99 zile | 4.89 zile | 5.93 zile | 6.48 zile | 7.61 zile | 7.09 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 24.443 Lei |
Lichiditate curentă
30.38
Lichiditate imediată
30.38
Pondere active imobilizate
17.7%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30.38 | 13.17 | 19.09 | 36.66 | 24.13 | 1.94 | 10.95 | 1.7 |
| Lichiditate imediată | 30.38 | 13.17 | 19.09 | 36.66 | 24.13 | 1.94 | 10.95 | 1.7 |
| Pondere active imobilizate | 17.7% | 37.98% | 32.43% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 82.3% | 62.02% | 67.57% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro